Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a büntetés az autópályán...

Nagda kérdése:

Mi a büntetés az autópályán való kerékpározásért?

Figyelt kérdés

Legfeljebb mekkora büntetést szabhatnak ki, és milyen formában? Csak pénzbüntetés van? Vagy lehet más is?


Hőbörgők kérem kíméljenek.

Az alábbi válaszok nem érnek:

-"hülye vagy"

-"én ott ütnélek el helyben és még vissza is tolatnék"

-"autópályán tilos biciklizni"

-"túl lassú lennél nem mehetsz fel"

-"van olyan ország ahol...."

-"nem tudom"



2019. dec. 1. 20:04
1 2 3 4
 21/31 Alex Fly ***** válasza:
@20: én nem olvastam olyasmit, hogy szándékosan baleset okozása vagy mások életének veszélyeztetése céljából akarna az autópályán kerékpározni. Te igen?
2019. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Nem, de nem is ezt írtam

Felhajtani akar szándékosan

Baleset meg simán lehet egy ilyen barom húzás miatt

Végeredmény: letöltendő mind a két esetben


Azt kérdezte, mi a legmagasabb bünti- megkapa a választ

2019. dec. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy kulcskérdést még nem tisztáztunk. Forgalommal azonos irányban, vagy azzal szemben?
2019. dec. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Egy idevágó cikk és videó:


[link]

2019. dec. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

De sok murci van itt.


Én legutóbb 50 ezres bírságot kaptam ezért.

2019. dec. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Alex Fly ***** válasza:
0%

@22: a "baleset meg lehet..." kifejezés nem azt jelenti, hogy az lenne a szándéka.

Vagy szerinted mindenki elköveti ezt a bűncselekményt, aki járművet vezet, hiszen benne van a baleset lehetősége?

2019. dec. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Két éve nyáron láttunk két fekete fiatalembert ,jó drága bicókkal,akik már a gyorsító sávban nyomták.

Sajnos nem tudom mit kaptak érte pedig sokat keresgéltem a neten.

2019. dec. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
55%
Alex, te szövegértésből megbuknál, az biztos
2019. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Alex Fly ***** válasza:

Miért is? Mert a szándékosságot a bűncselekmény feltételeként említi a jogszabály, nem az egyszerű szabálysértésnél?

Vagy szerinted emiatt mindenkit lecsuknak, aki behajt a tilosba?

2019. dec. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Alex és mindenki más, aki hőbörög: azért buknátok meg szövegértésből, mert senki nem említette, hogy fel akarna menni biciklizni az autópályára. A kérdés az volt, hogy mi jár azért, ha valaki felmegy. És a konkrét példa azért lett írva, hogy elindulhasson a diskurzus, ugyanis elegendő infó hiányában senki nem tudott kielégítő választ adni. Ezért lett leszűkítve a helyzet egy konkrét példával. Ráadásul azt sem írtam, hogy nekem lenne bicóm, vagy hogy szoktam-e egyáltalán kerékpározni. Az is csak a példa volt.

Köszönöm mindenkinek aki eddig válaszolt, amúgy azért kérdeztem - ha erdekel bárkit, hogy miért gondoljuk itt úgy néhányan, hogy értetlenek - mert egy rendész ismerősöm nem tudta.

Ha bárkinek lenne még pontosabb válasza, azt megköszönném, de már ez is hasznos volt. Köszönöm mégegyszer.

2019. dec. 4. 02:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!