Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tachogràffal szerelt automentö...

Horvat gabor aladar kérdése:

Tachogràffal szerelt automentömmel utanfuto nelkül közlekedem akkoris max 80 al mehetek palyan? Köszönöm az epitl valaszokat.

Figyelt kérdés

#sebesség #megengedett #tachograffal.
2019. dec. 3. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha teherautó, és 3500 kg felett van a megengedett össztömege, akkor igen.
2019. dec. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az ösztömege 3500 kg b kategorias peugeot boxer.
2019. dec. 4. 13:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha 3500, akkor nem 3500 feletti. Vagyis sebesség tekintetében a személyautókkal van egy kategóriában.
2019. dec. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan igen.

"Gyakorlatilag 90km/h ig nem problèmáznak rajta a hatóságok.

Csak a kamionosok fognak megőrülni tőlled ha 80al imbolyogsz ,mert ugye nem lehet nekik a pályán előzni X büntetőpont stb. ,ès ők meg időre mennènek hogy mihamarabb lerakják aznapra a kulcsot.

Szerintem így korrekt az információ.

2019. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja hogy B kategóroás , abba nem lehet tahográf!

Csak 3,5 fölötti járműbe szerelnek tahográfot. Ahhoz akkor meg a C jogositvany GKI Páv stb kell.

2019. dec. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

B-s el vezethetőre a szemèlyautós szabályok vonatkoznak többè kevèsbè.

Pl gondolok itt arra hogy az arèna plázába ne.menj fel vele mert ott 2m magasságkorlátozás van.

De nem vagy kitilva vele pl sehonnan.

2019. dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Csak 3,5 fölötti járműbe szerelnek tahográfot."

Csak tudja tán a kérdező, hogy van-e tachográf a kocsijában, nem?

Én magam is vezettem már kicsivel 3,5 t alatti céges teherautót, amiben volt. Akkor láttam életemben először ilyen szerkezetet. Nekem csak B jogsim van.

2019. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!