Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miert büszke mindenki arra...

Miert büszke mindenki arra hogy "óra szerint 140-nel" megy?

Figyelt kérdés

Egyre többször hallom és az az érzésem mintha a 120 vagy a 130 mintha bűncselekmény lenne. Én 110-120szal megyek autópályán, és nem kések el sehonnan.

(Az M1-esen folyton fékezni kéne, nem is lehet haladni ott olyan gyorsan.)


Én nem akadályozok senkit, nagyon ritkán adok okot arra hogy levillogjanak, nem is szoktak mert figyelek arra hogy jönnek-e belső sávban vagy mögöttem.


Mi ez a nagy 140-es mánia?


2019. dec. 4. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Mert ma ciki, normálisan, biztonságosan és kulturáltan autózni. Itt tartunk.
2019. dec. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Én személy szerint nagy ívben tojok azokra akik a megengedett maximális sebbeség felett száguldoznak az auzópákyán vagy az utakon. Elvem az, hogy "Lassan járj, tovább élsz" Így mindig betartom a szabályt. Ha 130km/ óra a max sebesség az autópályán, akkor én max 130-al megyek. De inkább 110-el szoktam. Természetesen figyelek, hogy másokat ne hátráltassak, de ha 130 -al megyek ami a max, és így akar valaki levillogni, rámdudálni, akkor letojom, és haladok tovább. Ha nagyon szemétkedik, akkor le is lassítok 120-ra.

Bosszantó az, hogy mint írtam igyekszem nem hátráltatni senkit, és amint van rá lehetőségem átmegyek a másik sávba, de mindig van egy idióta aki levillog úgy, hogy 130-al megyek, de a másik sávba nem tudok átmenni, mert nincs rá lehetőség ( kocsik vannak ott is nagy meglepetésére) Ilyenkor mindig azon agyalok, hogy mégis mit akar? miért villog? Menjek neki a mellettem haladó autónak, vogy üssem át a korlátot? Nagyon sok idióta van, és sajnos ha baleset van amit ők okoznak, nem ők halnak meg, hanem azok akik normálisan, betartva a szabályokat vezetnek.

2019. dec. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
M1-esen pár hete utaztam (utasként). Legtöbb szakaszán nem is lehetett 130-cal vagy gyorsabban menni a nagy forgalom miatt. Gyakorlatilag párhuzamosan tele volt a két sáv. Ha egy lassabb jármű (pl. kamion) előzött, akkor annyival ment az egész sor. Mellékesen: hosszú szakaszon kétfelé volt szedve a két sáv (belső sáv túloldalra volt terelve), útépítés miatt. Ott egyvalaki betartja a 80-at, és utána mindenki annyival megy. A sofőrt ismerem, nagyon tud ámokot futni, de ilyen helyzetben ő is csak 80-nal ment, a körülöttünk levő luxusterepjárókkal egyetemben.
2019. dec. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 D. Brasco ***** válasza:
48%
Az a 140-es mania,hogy kb akkor haladsz a megengedett maximummal,tekintve hogy minden autónak felfele csal a km oraja...tehat ora szerinti 140-es mész kb valos 130-al.....egyebkent nem tudom miert fáj nektek az ilyen 110-120-al haladóknak ha valaki gyorsabban megy nálatok.....
2019. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Beviz Elek ***** válasza:
54%
Miért, büszkék rá az emberek? Szerintem semmi okuk nincs rá, én sem vagyok büszke magamra, nem veregetem meg a vállamat ha sikerül levegőt vennem.
2019. dec. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Senki nem 140 mániás, ez csak a kérdező kitalációja. Mint előttem írták, a 140 az pont 130-nak jó.

Aki büszke a 140-re, annak biztos ezres gépe van, hengerenként két szeleppel, Euro III-as motorral. Annak érthető a büszkesége.


Kétezer köbcenti felett senki nem foglalkozik vele. Pláne nem dicsekszik.

2019. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

Én azt nem értem, hogy mit foglalkozik bárki a másikkal.

Nem mindegy, mennyivel megy?

Nem mindegy, mire büszke?

Nem mindegy, hanyas cipőt hord?

Nem mindegy, mi a kedvenc színe?

Foglalkozz a magad dolgával, szerintem téged sem zaklat mindenki azzal, hogy miért cammogsz 110-zel amikor szabad menni gyorsabban is. Te dolgod.

2019. dec. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Senki sem "büszke" rá. Aki így fogalmaz, 90%-ban arra utal, hogy amikor "óra szerint 140-nel" megy, valójában csak 130-cal. Nekem pl 138-at mutat, amikor 130-cal megyek.

Hogy miért megyek 130-cal? 1) neked az tök mindegy 2) mert szabad 3) mert pl sietek.

2019. dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Talán mert az autópálya azért van, hogy akik igénybe veszik haladjanak? Már bocs de itt egyedül te csinálod rosszul és miattad torlódik a sor, miközben másokat hibáztatsz, hogy haladni akarnak egy autópályán. A 100-120-ad nagyobb veszélyeket hordoz, mint azt gondolnád, úgyhogy én pontosan ezektől menekülök, mielőtt a nagy biztonságos közlekedésükkel a halálba vinnének...
2019. dec. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Azért mennek annyival, mert nem büntetik meg őket. Autópályán lehet menni 150-nel mindenféle bírság nélkül, akkor miért ne használnák ki? Az a szokás alakult ki, hogy a megengedett legnagyobb sebességhez hozzáadunk egy 10-est. A sofőrök többsége városban 60-nal, országúton 100-zal, pályán 140-nel megy. Persze van jó sok kivétel, akik betartják a sebességhatárokat, engem nem zavarnak, az első lehetőségnél megelőzöm őket, vagy ha olyan kedvem van, akkor én is csak a megengedettek megyek. Természetesen mindig az útviszonyoknak megfelelően vezetek, jó minőségű autóúton 140 is belefér, ilyen szar erdei utakon, ahol kicsi a forgalom és a kátyúk miatt nem is lehet tartani a 90-et meg 70-nél nem megyek többel.
2019. dec. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!