Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért mondjsák sokan, hogy...

Miért mondjsák sokan, hogy veszélyes amikor a kormányt a tenyeremmel forgatom?

Figyelt kérdés

Napi szinten vezetek kb 150kmt, legtöbbször ül mellettem valaki és páran mindig megjegyzik, hogy ez a féle kormány mozgatás életveszélyes...

Oktatóm mellett anno nyilván nem így forgattam, mert rám szólt ő is, ám nekem sehogy nem feküdt az az átnyúlok az egyik kezem felett és tovább húzom mozdulat... Emiatt buktam meg az első forgalmin mert a kezeim összeakadtak és dynomen helyzetet alakítottam ki... :')

Nekem ez a bevált módszer, hogy középen a tenyeremmel forgatom a kormányt azonban mégis megszólnak érte... Nyilván jogosan, mert ilyenkor én felelek értük és joguk van magukat biztonságba tudni... De azért kíváncsi lennék a ti véleményetekre, hogy mit gondoltok erről a technikáról... Még utasaim nem kérdeztem ki, hogy miért, de legközelebb ha felhozzák tőlük is megérdeklődöm...



2019. dec. 6. 15:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyébként friss vagyok még a munkában, nem rég érettségiztem, jogsim is csak 3 éves, egy kis pénzkeresés miatt vagyok egy cégnek munkás/ritkán alapanyag szállítója... (csak érdekességként)
2019. dec. 6. 15:30
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudsz hirtelen iránytváltani, valamint ha valami miatt kifordul hirtelen a kerék, nem tudod korrigálni. Így addig lehet vezetni, amíg nincs baj/váratlan helyzet, mert nem fogod tudni megoldani.
2019. dec. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Veszélyes, veszélyes, aztán a legviccesebb, mikor profi pilóták is így tenyerelnek. Pl a múltkor Nico Rosberget láttam az egyik vlogjában, hogy lassú kanyaroknál tenyérrel forgatja a kormányt, pedig neki van fogalma a dologról.
2019. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Legrosszabb: kapsz egy durrdefektet, kiforog a kormány y kezed alól és mire megfognád már az árokban vagy.

De vannak ártatlanabb szituk is, amikor a tenyér kevés a gyors reagáláshoz:

Eléd ugrik egy vad vagy kutya, sorolhatnám.

Nem kell elgondolkozni, elfogadni, legyél csak laza....

2019. dec. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 Nem azzal van a baj, hogy nem akarom elfogadni, hanemhogy 3 év alatt csak így forgattam és nem szeretnék egy olyan technikára áttérni amelybe oktató mellett is bezavarodtam és majdnem balesetet okoztam...
2019. dec. 6. 15:54
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyiból veszélyes hogy ha egy pillanatra is megcsúszik a kormány mondjuk kikanyarodásnál, és szemből jönnek, akkor össze is mehettek.

Nálunk a városunkban elég sok a szűk két sávos úttest, és mindig centikre van a két autó egymástól amikor úgy alakul.


Én csak akkor kezelem a kormányt így amikor biztonságos, parkolókban, kis helyeken nem vagyok lusta legalább egy kézzel fogni, főleg hogy a magyar utak olyan szarok hogy másképp kicsavarja a kormányt a sok kátyú.

Éppen ezért a "kormány kipörgést kéz nélkül" is csak jó úton alkalmazom.



bő 30+ éve vezető családtagom is szóvá tette hogy friss jogsival alig pár száz km után hogy ezt ráérnék később gyakorolni, mert még fogalmam sincs az apró dolgokról, ez meg csak növelheti a baj kockázatát.

2019. dec. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha balesetezel a légzsák a csuklódat az arcodba robbantja, ami garantált orr és opcionális csuklótörést jelent.
2019. dec. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Beviz Elek ***** válasza:
60%

Mert sokan fogalomzavarban vannak, nem gondolkodnak aztán beböfögnek dolgokat.

Durrdefektet kapsz, eléd ugrik egy kutya, az orrod előtt zuhan le az ufo stb: mikor forgatod a tenyereddel a kormányt? Amikor lassan mész, mert 90 fokos kanyart csinálsz, körforgalmazol, stb. 130nál nem is forgatod egyáltalán, tehát nincs miről beszélni.


Bármi is történjék az őrült 20-30km/órás tempónál, rápöccintesz a fékre és meg vagy állva. Ha emiatt nem tudsz hirtelen reagálni (...), legrosszabb esetben is maximum karcolást okozol (mert a féket ettől még tudod gyorsan kezelni).


Ami valóban veszélyes (lehet), ha nagy sebességnél nem fogod normálisan a kormányt csak combbal, csuklót ráhelyezed, stb. Ekkor aláírom hogy a durrdefekt, ufo, ejtőernyővel érkező oviscsoport meglepetést tud okozni.

2019. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 veterán vas ***** válasza:
86%

Nem védem a Kérdezőt de több évtized vezetéssel a hátam mögött én is így gyakran ígyforgatom.

És ennél a kifejezésnél van a kutya elásva, mert a kérdésben is az szerepel, és én is arról beszélek, hogy FORGATOM. Tehát nem 140-nél csúsztatom a nyitott tenyeremet a kormányon, hanem amikor "gyök2-vel" a parkoló legszűkebb zugában 180°-ban megfordulok. Szerintem ilyen esetekben elég ritka a durrdefekt és légzsák kicsapódás. ;)

2019. dec. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Vannak helyzetek, amikor fogni kell a kormányt a biztonság kedvéért, de egy utcából való kikanyarodás az nem ilyen. Szerintem a kérdező sem arra gondolt, hogy pályáról lekanyarodva is tenyérrel vezet, de ha mégis erről van szó, akkor az tényleg életveszély.
2019. dec. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!