Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben mi a teendő?

Ebben az esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy eltört ma a szemüvegem... mikor levettem egy kis időre és leraktam a földre, hogy megvakarjam a szemem. Ezzel az a gond, hogy elfelejtettem, hogy ott maradt mert elterelték a figyelmem és mikor álltam volna fel, ráléptem. Össze is tört szépen (konkrétan elhajlott az egész, plusz leesett a szára)

A gond ezzel az, hogy a jogosítványom úgy szól, hogy csak szemüvegben vezethetek viszont én napi szinten 300kmt vezetek és megyek holnap is..

Egyetlen egy alkalommal vezettem szemüveg nélkül, de akkor is csak egy hétvégén mikor átugrottam a szomszéd városba (egész jól láttam nélküle egyébként ) ...

Leginkább engem az érdekelne, hogy mennyiért büntetnek ebben az esetben?


Nem nagyon szeretnék most új szemüveget csináltatni mert most az év végén sok a kiadásom, majd inkább február környékén terveztem újra csináltatni... Ezért is érdekelne mennyi a büntetés ha elkapnak bár 10ből 1 szer szoktak igaz jogsit ellenőrizni mikor megállítanak eddigi tapasztalataim alapján...



2019. dec. 12. 22:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat a kérdést nem jól tettem fel:


"Mennyi a bírság ebben az esetben? "

Ez a főkérdés, nem pedig az amit megadtam, az csak egy sablon, elfelejtettem átírni

2019. dec. 12. 22:15
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Veszel új szemüveget és addig nem vezethetsz.
2019. dec. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kösz...

És ha elcseszem ezért az állásom akkor miből vegyek?

Munkámból kifolyólag vezetek...

2019. dec. 12. 22:23
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha tényleg jól látsz szemüveg nélkül, és biztonságban tudsz vezetni, akkor veszel egy pár száz forintos szemüveget a Sparban, vagy az Auchanban, hogy kéznél legyen, ha jön a rendőr. De, ha szerencséd van, akkor találhatsz olyat is, amit tényleg használni is tudsz.

[link]

2019. dec. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Ja bocsi, amit belinkeltem az Aldis szemüveg*
2019. dec. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#4 Na erről még nem hallottam..

Holnap ha lesz időm mindenképpen megnézem

Köszönöm szépen 😀

2019. dec. 12. 22:38
 7/14 anonim ***** válasza:
Szívesen 😉😎
2019. dec. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Ha tudod, hogy a megélhetésed múlhat rajta, akkor szerintem alap, hogy legyen egy tartalék szemüveged.


De amúgy is nagyon kicsi a valószínűsége, hogy megállítsanak, megnézzék a jogsid és még azt is ellenőrizzék, hogy van-e a szemüveged. Szóval simán kibekkelheted azt a pár napot, amíg elkészül a szemüveged, vagy ha nagyon félsz, akkor veszel valami 1000 Ft-os szemüveget valamelyik boltban.

2019. dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell kamu szemüveget venni, simán azt mondod hogy kontaktlencse van bent és kész. Nem fogja veled az út szélén kivetetni.

De tényleg csak akkor ülj volán mögé ha valóban jól látsz nélküle is, ez nem játék, pláne most hogy mindig sötét van, és eleve nem jók a látási viszonyok.

2019. dec. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Jogosítványba akkor írják be a szemüveget, ha a látásvizsgálatnál 0,5 alatti visus-t mérnek a tábla alapján. Nehezen hiszem el, hogy ilyen látással biztonságosan lehet vezetni.
2019. dec. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!