Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma elütöttem egy biciklist,...

Ma elütöttem egy biciklist, miért vizsgálják az én felelősségem is?

Figyelt kérdés
A világ legegyértelműbb baleseti helyzete volt, alsóbbrendű útról (ráadásul stop tábla volt neki) vágott ki elém jobbra kis ívben, esélyem sem volt kikerülni, szemből is jöttek, fel sem fogtam az egészet. Kihívtam a rendőröket, mert a kerékpárosnak nem volt semmilyen betétlapja. Erre elkezdtek engem csesztetni, szondáztatni, miért nincsenek féknyomok, miért nem kerültem ki, miért nem láttam hogy jön. Jövő héten kihallgatásra is kell mennem. Ráadásul a kerékpárost meg sem szondáztatták mert előadta a hattyú halálát hogy mennyire rosszul érzi magát, nem tudja megfújni a szondát, pedig bűzlött a szesztől.
2019. dec. 13. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Ha a biciklis a későbbiekben kitalálja, hogy érezte rajtad a pia szagot, akkor szerinted mivel fogják utólag bizonyítani a józanságodat? Minden a te érdekedben történt, nyugi.
2019. dec. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Nem vitatkozni kell, hanem először a mentőket kihívni,ezután a rendőröket. Közben vadul fényképezni mindent, mindenkit. Aztán videóra kapcsolni, hogy legyen hangfelvétel(is). Ezekkel nem kell dicsekedni, később jó lesz.

A másik lehetőség, hogy egy papíron leírod a biciklis hibáját, aztán beismerését, sérülését, majd aláíratod vele. Ha ezt nem teszi, akkor majd a rendőrök. Mentő kell, sőt, akármilyen tanu sem árt.


Ha a rendőrök akarják, akkor te ebből nem jöhetsz ki jól(főleg, ha a biciklis valamelyik falubelije, csak te nem tudod)

2019. dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi! Mivel a bringás részt vett a közúti forgalomban, őt is ugyanezekkel csesztették. Ha esetlek elvitte a mentő kivizsgálásra, nála vérvétel is lesz/volt.

Egyébként nem kihallgatásra, hanem meghallgatásra mész.

Jól tetted, hogy hívtál rendőrt, így készült jegyzőkönyv, abban pedig csak tények vannak, nem vélemények.

2019. dec. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Chill van, nem ellened dolgoznak. Azért történik ez így mert hivatalból el kell indítani az eljárást. Ha ez így történt akkor meg fogják állapítani hogy nem te voltál felelős. De ahoz hogy ezt meg tudják állapítani bele kell nézniük a szituációba. Papírmunka és dokumentáció.

Kerékpáron szabad ittasan közlekedni azért nem szondáztatták meg. Mert ha részeg is, nem befolyásol jogilag semmit.

2019. dec. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Milyen betétlapja lett volna szerencsétlennek?
2019. dec. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
4-es tévedsz! Biciklire sem szabad ülni csap részegen, mert ugyanúgy büntetik a részeg bicikliseket, mint a részeg autósokat. És jogosan, hiszen az is a forgalom veszélyeztetésének minősül.
2019. dec. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

A rendőrségi eljárások során a legegyértelműbb helyzetekben sem onnan indul az érintettek kihallgatása, hogy x ártatlan, y meg bűnös. Egy meglehetősen semleges nézőpontú, ám részletes kikérdezés ez, ami azért szükséges, mert időről időre előfordul, hogy az eleinte sértettnek tűnő ember valójában aktívan hozzájárult az adott baleset vagy bűncselekmény megvalósulásához.


Néhány példa:

- megy át egy gyalogos szabálytalanul az úton, egy járművezető pedig semmit sem reagál, gyalogos súlyosan megsérül. Központi kérdés lesz az eljárás során , hogy miért nem fékezett időben a járművezető?

- bolti tolvajt lefog a biztonsági őr, majd alaposan fejberúgja. Ugyan a tolvaj valóban bűnös lehet a lopás miatt, nyilván indokolatlan emiatt fejberúgni.

- kikanyarodik eléd a bringás, de tegyük fel, hogy be lettél volna piálva. Máris más megítélés alá esne a helyzet, mert az az àllításod, miszerint esélyed nem volt észlelni őt időben, megkérdőjeleződik.


Tehát ezeknek a körülményeknek a tisztázása folyik ilyenkor. Én is ereztem már magamat kvázi gyanúsítva ilyen helyzetben, de nem lett semmi probléma belőle.

2019. dec. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!