Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyar kozlekedeskultura....

Magyar kozlekedeskultura. Lehet elteres ket magyar terulet kozott?

Figyelt kérdés
Azert vagyok kivancsi mert sokan emlitik a balkani kozlekedeskulturat. Es kivancsi vagyok lehet e kulonbseg magyar terulet es magyar terulet kozott. Ha igen vagy tapasztaltatok irjatok jobb helyeket itthon ahol elhetobb e szempontbol az orszag

2019. dec. 15. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
A '90-es években érezhető volt a keleti-, nyugati mo.-i terület közti közlekedéskultúra, ma már nem annyira, ami van, azt is a külföldiek okozzák (román, stb. autós).
2019. dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Olyan nagy különbségek nincsenek, talán annyi, hogy Pesten türelmetlenebbek, ha a piros-sárga után egy szempillantással nem indulsz el, már dudálnak mögötted, A kisvárosokban ha 5 másodperce zöld lámpa, akkor sem dudálnak általában.
2019. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem Budapesttől távolodva nyugodtabb a forgalom, nincs akkora rohanás. Itt a Fővárosban inkább a német rendszámos hadihajók sietnek, lépnek át minden záróvonalat, ráadásul olyan típusokkal, melybe nem szereltek indexet. Egy előttem haladó autó mozgásán nagyon is látni a vezető tudását.


Sajnos néhány vezetőnek az a problémája, hogy a mögötte jövő a seggében van, és majd ő büntetőfékkel távolságtartásra kényszeríti. Ezek a veszélyesek.Nem tudnak vezetni, nem érzik a forgalmat.


A legnagyobb gond nem is a guruló forgalom, inkább a parkolás...na az kezd megoldhatatlanná válni.

2019. dec. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13%

Én is inkább Bp-vidék különbséget tapasztalok. Pesten türelmetlenebbek az autósok, főleg a reggeli, de leginkább az esti -16-20 óráig tartó idősávban.

Vidéken inkább figyelmetlenebbek a sofőrök. Az utóbbi két évben egy rövid, 14 km-es távon járok napi szinten. Ez idő alatt 6 balesetről tudok ezen a szakaszon, egy autót három hete láttam fejreállva, egyet két hete lecsúszva, és pénteken is volt egy frontális, amiről hallottam... Dimbes-dombos kanyargós az út, de itt a bátorság, meg a lóerő számít az előzésnél, nem az útviszonyok. Meg is van az eredménye sajnos.

2019. dec. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pont fordítva tapasztalom. Pesten lehet haladni, csak fel kell venni a forgalom ritmusát. Ezzel szemben például debrecenben "tirpákia" van - mondom ezt úgy, hogy több, mint 40 évig ott éltem. Ha debrecenben sávot szeretnél váltani, bekérezkedni valahova, várhatsz, mire valaki megszán. Pesten kiteszem az indexet, másodperceken belül tudok váltani, átsorolni. Csak nem szabad tötymörögni, ennyi. Ha meg dugó van, akkor dugó van, magassági kormány nincs.
2019. dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tapasztalom, hogy Pesten sokkal inkább oda figyelnek az autósok, egy fokkal türelmesebbek. A sok autó és nagy forgalom miatt megtanulnak "figyelni" a másikra is. Nyilván vannak tolakodós, sietős barmok, de a többség sokkal előbb beenged. HA felveszi valaki a forgalom ritmusát, akkor az halad előre.
2019. dec. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!