Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Üdv! Főútba becsatlkozó...

PGYi kérdése:

Üdv! Főútba becsatlkozó mellékút, nincs felfesvtve zebra, a melékkútról a főútra kikanyorodó járműnek van elsőbbsége vagy a gyalogosnak?

Figyelt kérdés
2019. dec. 17. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Az autónak. Azon az úton, amin érkezel neked van elsőbbségd. Kanyarodásnál kell elengedni a gyalogosokat. Az elsőbbségadás tábla nem a gyalogosknak szól, hanem a főútnak.
2019. dec. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Járműnek van elsőbbsége.
2019. dec. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor rossz a szabály, mert hogy ha valaki bekanyarodik a főútról akkor el enged, viszont közbe meg aki ki kanyarodna főútra az simán élcsapat, ha ez egyidőben történik.
2019. dec. 17. 10:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés...

Kanyarodó járművel szemben a gyalogosnak van elsőbbsége, függetlenül attól, hogy az főúton, vagy mellék úton halad.

A gyalogosnak csak azt kell tudni, ha egyenesen halad a jármű, annak van elsőbbsége, ha kanyarodik, akkor nekem... az meg elvileg ösztönös, hogy meggyőződik róla, hogy az elsőbbséget meg is adják neki.

2019. dec. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Tisztelt 4-es válaszoló! 2-es vagyok! Az igaz amit írtál, hogy a "Kanyarodó járművel szemben a gyalogosnak van elsőbbsége" csakhogy amit Te megtanultál az arra a járda meghosszabbított vonalára vonatkozik amelyik útra RÁ akarok kanyarodni. Ha a gyalogos is és én is az alárendelt úton vagyunk neki én még egyenes vonalban haladó vagyok!
2019. dec. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező már ne haragudj de amit másodszor írtál hogy rossz a szabály azon viszont kicsit elmosolyodtam. Ha van két jármű, egyikkel szemben gyalogosként Neked van elsőbbséged, viszont a másik járműnek Veled szemben elsőbbsége van akkor talán nem tudod eldönteni hogy átmehetsz vagy nem??? A kresz és a közlekedés tele van evidens pillanatokkal mikor egyik szabály elsődlegesebb a másiknál!
2019. dec. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

A kérdező írta, hogy rossz a szabály.

Márpedig ennél egyszerűbben nem lehet szabályozni, a gyalogosnak csak azt kell figyelni, hogy egyenesen megy, vagy kanyarodik a jármű.

Az meg egyértelmű, hogy nem lép olyan jármű elé, amelyikről látszik, hogy nem akarja átengedni.

2019. dec. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"Kanyarodó járművel szemben a gyalogosnak van elsőbbsége, függetlenül attól, hogy az főúton, vagy mellék úton halad"


Ekkora baromságot, főúton keresztbe menő gyalogosnak nincs elsőbbség hogy kanyarodó járművel vagy.

2019. dec. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem is értem ezt a vitát. Tök egyértelmű: ha kanyarodsz, elsőbbséget kell adnod annak a gyalogosnak, amelyik azon az úton halad át, amire rákanyarodsz. Ennyi. Nem kell ebbe belegondolni többet.
2019. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!