Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a vasúti átjárós kereszt...

Ebben a vasúti átjárós kereszteződésben kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Itt ez a kereszteződés:

[link]

A folytonos vonal az út, lakott területen belül, míg a szaggatott az keskeny nyomtávú vasút. Az út széle és a sín között van kb 2-3 méter, minden belátható.

Az irányokat most póriasan a kép szerint leírva: Aki balról jön, annak van egy elsőbbségadás kötelező táblája, ez oké. Aki jobbról jön, annak egy vasúti átjárós táblája. Lentről és fentről nincs tábla.

A kérdésem, hogy ha valaki jobbról jön és egy másik lentről jön, akkor kinek van elsőbbsége és miért? A vasúti átkelős tábla az utána levő útra milyen elsőbbségadási kötelezettséggel bír, illetve ott miért nincs macisajt, ha szembe vele meg van?



2019. dec. 24. 06:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Valszeg az egyik ùtròl elloptàk, kidőlt stb. a tàbla, mert ilyen forgalmi rendet nem szokàs szàndèkosan csinàlni. Ettől függetlenül akinek jut a macisajt annak elsöbbsèget kell adnia mindenkinek, a többi irànybòl a jobbkèzszabàly lesz èrvènyben. A vasuti àtkelő ezt nem befolyàsolja, annyi, hogy a sineken nem àllhatsz meg, csak előtte.
2019. dec. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vedd külön a vasutat is és a kereszteződést is és akkor betudod határolni pontosan. De az 1. jól írja.
2019. dec. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

A vonatnak!

lol

2019. dec. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Téged miért érdekel az, hogy a jobbról jövőnek mije van? Neked ott van az elsőbbségadás kötelező tábla, ennek kell eleget tenned. Szerintem eléggé egyértelmű a szituáció...


Ha piros a sorompó, akkor megállsz a macisajt vonalában, vagy ha nem jön senki jobbról, akkor átcsorogsz a sorompó elé. Azon a 2-3 méteres szakaszon egy rövidebb autóval simán elférsz még. Nyilván a keresztező utat nem blokkolhatod.

2019. dec. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sorompó és lámpa sehol nincs. Lentről és fentről semmilyen tábla nincs. Pontosan azon gondolkoztam, hogy ha valaki lentről jön, akkor a jobbkézszabály miatt a jobbról, sínen át érkező autónak van elsőbbsége, ám kb 20 éve járok erre autóval és ilyet még nem láttam, a jobbról, sínen át érkező autó mindig elengedte a lentről, azaz neki bal kézről jövő autót. Gondoltam hátha van valami, amiről nem tudok.
2019. dec. 24. 21:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Te elsőbbséget adsz a macisajt miatt a jobbról érkezőnek. A jobbról érkező elsőbbséget ad a "lentről jövőnek" a jobbkéz-szabály miatt. Nem látom, hogy mi a probléma? A vasút ottléte nem módosít semmit, annyi, hogy áthajtás előtt meg kell állnod és körülnézni, hogy jön-e vonat (ha jól értem nincs semmilyen jelzés).
2019. dec. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem egy tipikus elrendezés, de abszolút érthető és bizonyára szándékos is. Mivel a vasúti átjáró kiürítését forgalomtechnikailag biztosítani akarják és vélhetően annak elhagyása az áthaladás után jobbra kanyarodva történik legtöbbször, meghagyták azt az ágat jobbkezesnek. Viszont a forgalom java a vasúttal párhuzamosan zajlik, ezért már a vasúti átjáróval szemközti ágon már eak. táblát raktak ki.
2019. dec. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
6-os: az, hogy fordítva kéne. Ha lentről jövök, akkor a jobbkéz miatt a vasúton át jövőnek lenne elsőbbsége. De ilyet még nem láttam, ezért a kérdés
2019. dec. 25. 10:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is arra gondolok, hogy valamikor, a dinoszauruszok idején volt ott jobbról a kereszteződés előtt egy tábla, ami az idők során "elkopott".

De az kb. biztosra vehető, hogy a vasúttal párhuzamos út egy jó állapotú, széles, forgalmas út, a másik meg egy ránézésre is alárendeltnek tűnő, így minden arra járó szemében evidensnek tűnik, hogy a jobbról érkező majd megáll.

Érdemes lenne azért egy Google maps utcaképet linkelni, hátha észreveszünk még valamit.

2019. dec. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#8: A rajzolt képből ez nem derül ki. Lehet így is, lehet úgy is. Egy helyszíni utcaképből láthatóbb lenne a logika benne.
2019. dec. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!