Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elsősegély oktatáson rosszul...

Elsősegély oktatáson rosszul lettem a témától, így haza kellett jönnöm. Hogy megyek át a vizsgán?

Figyelt kérdés
Pár hónapja voltam elsősegély oktatáson a jogsihoz, de nagyon nem bírom az ilyen témákat, így hánytam és majdnem el is ájultam, kisebb roham jött rám, így haza kellett hozni. Megkaptam utána az oktatótól a diasort,de a gyakorlaton egyáltalán nem voltam jelen. Tippek?
2020. jan. 5. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

ez azért így durva. akkor mit kezdenél egy olyan balesetnél, mikor az ember agyveleje van az útra fröccsenve? stb stb?

sztem pszichológus nélkül nem fog ez menni, vmi nagyon nem oké.

2020. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha ennyire heves reakciót vált ki belőled, tényleg esetleg érdemes megfontolni, hogy elmész pszichológushoz :) Ez nemcsak a jogsi miatt, hanem amúgy is hasznos volna, ha mondjuk egyik barátod megy oda segítséget kérni elvágott ujjal, vagy hasonló.
2020. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

NAAAa,én is ilyen vagyok, de időben rájöttem és anno a puruttya segített, így már 17 évesen neki tudtam vágni.


Gondolj arra, hogy csak poén az egész és egy horroros játékot nyomatsz.

2020. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Vortrex ***** válasza:
100%

Vannak olyan oktatók, akik szeretnek nyílt töréseket mutogatni az előadásaikban, de semmi értelme vizsga szemszögéből.


Vizsgán bemutatsz egy stabil oldalfekvést, válaszolsz két (szinte magától értetődő) kérdése, amire általában erősen próbálnak rávezetni, ha magadtól tanácstalan vagy, és elköszönsz. Nem közúti sebészeket képeznek.

2020. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De hát az oktatáson csak fektetni, kötözni kell a másikat és a bábút újraéleszteni! Mitől lettél rosszul? A vizsgán ugyanezek lesznek a feladatok.
2020. jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Volt elméleti és vezetési oktatóm azt mondta, hogyha ő balesetet látna akkor előszőr mentőt hívna mivel ez kötelező is, de egyből kettőt mert ő is elájulna.


Megtanulod a kérdés-válaszokat, a netről meg az oldalfekvést. 5 perc vizsga és már jössz is ki.

2020. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A kérdésre válaszolva, a diákon voltak olyan képek, amik nem tetszettek, meg arról beszélt, hogyan spriccolhat a vér. Azelőttig még valamennyire bírtam is az ilyeneket, hiszen biosz órán is beszéltünk már ilyenekről, de valahogy ez az oktatás kioffolt.. :D :( A stabil oldalfekvést meg az újraélesztést eddig is tudtam, csak fel kellene idézni. Milyen kérdések várhatók? Valahol meg lehet őket találni?
2020. jan. 5. 21:49
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

Én pont az elmúlt napokban voltam szemtanúja egy balesetnek. Egy autó ütközött frontálisan bele egy parkolóba, mikor oldalra pillanatottam láttam ahogy spriccol a fejből a vér. Nyilván megálltam azért, hogy hátha tudok valamit segíteni és akkor pont ezzel kapcsolatban kérdeztem meg a helybéli főtörzszászlóst aki szintén kivonult, hogy ha én tovább haladok akkor büntethető lehettem e volna. Elmondta, hogy KRESZ szerint meg kell állni, de ha viszont azt vesszük észre, hogy elég sok szemtanúja volt a balesetnek és többen is megállnak akkor felesleges nekem még huszadiknak is oda csömörülni, mivel ezzel a szakemberek munkáját is hátráltatjuk. Bőven elég annyi, hogy meggyőződünk arról van e segítség hívva és kész. Abban az esetben kell megállnod ha ez egy kietlen helyen történik ahol elvétve fordul elő egy két autó, de ha nem bírja az ember a látványt akkor az is elfofadott, hogy az autóban ülve várja meg a segítséget. Tehát magyarán nem várják el, hogy te itt sebet kötözz, meg oldalfektess, stb...

Szóval nem lesz semmi probléma, tedd le nyugodtan a jogsit :)

2020. jan. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
hát nemtom, azért nekem eddig kétszer is volt olyan h mire a mentők kiértek, már infúziót bekötöttem, fájdalomcsillapítót adtam, meg szal az ilyen alap dolgokat megcsináltam. azért elég necces lenne ha éppen a vértől eldobnám magam.
2020. jan. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt azért gondold végig szerintem, mert jogosítvánnyal a kezedben megvan az esélye annak, hogy Te érkezel elsőnek egy balesethez, vagy épp előtted megy le valaki az útról, mert hirtelen rosszul lesz, és rajtad kívül senki más nincs ott.


Ez jelenleg csak egy vizsga, de a valóságban nem hajthatsz el. Ott segítséget kell nyújtanod, el kell látni a sérültet, bármennyire is rosszul vagy tőle. Percek alatt elvérezhet valaki, ha nem segítesz. A valódi vizsga a való életben van. Ha elmulasztod a segítségnyújtást, az már bűncselekmény.


Gondold végig! Ha kell a jogosítvány, ezzel meg kell bírkózni. Nem csak erről az egy vizsgáról van szó.

2020. jan. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!