Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Parkolóból tolatásnál mindig...

Perpercy kérdése:

Parkolóból tolatásnál mindig a tolató a hibás?

Figyelt kérdés
Történt ma egy nagyon szerencsétlen baleset. Az egyik gyerekemet hoztam el az oviból. 14.35 volt, és mivel a gyerekem lázas volt és hányt, orvoshoz indultunk egyenesen, aki 15.00ig rendelt. A parkolóban pont mellettem jobbra állt egy másik autó, amitől nem láttam jól. De, hátranéztem, nem láttam senkit, araszolva indultam ki, hol hatra, hol az oldalsó visszapillantóba nézve. Egyszer csak bumm, belenkjott merőleges irányból, a meredek lejtős utca tetejerol egy autó. Nem egett a lámpája, az tuti. Azt mondta, nem ment gyorsan( én nem tudom, nem is láttam, szürke auto) Nem hívtam rendort( ami belátom nagy hülyeség volt), mert főleg a beteg gyerek és az orvos járt a fejemben. Nem érzem magam teljes mértékben hibásnak, gondolom a másik autós sem, mert betétlapot akar tölteni. Szerintetek mit lehet most már tenni? Tanú nem volt.

2020. jan. 9. 20:03
1 2
 1/16 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%

Ha bizonyítható lenne hohY gyorsan jött akkor ràhizhato higY ő a hibás..., ha normál tempóval akkor te vagy a hibás...

Tolatva kell parkolni...

2020. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen a parkolóból kiálló autónak kell elsőbbséget adnia. A rendőr is ezt mondta volna. Magánvéleményem, hogy ha tényleg araszolva mentél ki, nem értem, hogy mehetett beléd az autó. Miért nem dudált? Miért nem került ki? Mindegy, jogilag te vagy a hibás. Érdemes háttal beállni, akkor könnyebb kijönni.
2020. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Ő az úton haladt (részt vett a forgalomban), te a parkoló helyről álltál ki (forgalomba becsatlakozási szándék).

Ilyen eseben a forgalomban részt vevőnek van elsőbbsége, a tolatva kiállás csak neked nehezítés, orral kifelé jobban láttad volna mi van előtted, mint így.

Rendőrt hívni ennyi információ alapján nem is lett volna értelne, nem adtad meg az elsőbbséget.

Kivétel lehetne, ha bizonyítani tudid, hogy a másik szándékosan hajtott beléd... de nem tudod bizonyítani (és kicsi is a valószínűsége)

Az, hogy beteg gyerek volt veled, nem enyhítő körülmény, sőt lehet a rendőr még meg is büntetett volna.

2020. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
miért büntetett meg volna a gyerek miatt? Hogyan máshogyan vihetném az oviból a doktornőhöz?
2020. jan. 9. 20:32
 5/16 A kérdező kommentje:
különben igazatok van, ezután csak orral kifele fogok parkolni.
2020. jan. 9. 20:39
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nen a gyerek niatt büntethet meg (feltételes mód), hanem a baleset okozása miatt.

Arra próbáltam utalni, hogy nen hozhazod fel mentségként, hogy lázas a gyerek (van, aki megértő, de olyan rendőr is van, akit nem hat meg a dolog)

2020. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem is akartam volna mentségként felhozni, csak azért írtam, hogy emiatt nem hívtam rendőrt. Nem értünk volna az orvoshoz.
2020. jan. 9. 21:24
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég nagy az esélye hogy te voltál a hibás sajnos, mivel az úton haladónak van elsőbbsége, úgyhogy jobb hogy nem hívtál rendőrt, de nem biztos egyáltalán. Az én balesetemnél én hibásnak éreztem magam, végül kiderült hogy vétlen voltam.


Amúgy jobbulást a gyerekednek. Én most hétfőn este hánytam, úgyhogy tudom milyen rossz :((

2020. jan. 10. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ilyenkor jön jól egy videofelvétel, mert mondjuk egy olyan helyzetben, ahol takarásból tolat ki valaki centimétermenetben, ám ennek ellenére az úttesten haladó nem reagál semmit, bizony felmerül s kérdés,,hogy megtett-e minden tőle telhetőt a baleset elkerülése érdekében. Máris osztott felelősség iranyaba mozdulhatna a dolog.


(Eleve felháborít sokszor, hogy nyilvánvaló tájékozatlanságból úgy vezetnek egyesek, hogy mások hibáinak kovetkeznébyeit nem próbáljak csökkenteni, mondván, nekik elsobbseguk van.)

2020. jan. 10. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát igen, én azért szoktam figyelni ilyenre is, ha kitolat elém egy autó a parkolóból, ha meg tudok nyilván megállok, nem megyek neki csak azért mert elsőbbségem van :D Valószínű hogy ő későn vette észre, vagy mégsem ment olyan lassan.


8. vagyok.

2020. jan. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!