Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Először megyek autóval Budapes...

Először megyek autóval Budapestre. Mire kell különösen figyelni?

Figyelt kérdés

Leginkább a villamossal kapcsolatos dolgokra lennék kíváncsi, még nem vezettem olyan városban, ahol lett volna villamos.

+Fontos villamosra vonatkozó kresz szabályok?



2020. jan. 26. 23:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Először kicsit sok lesz az inger. Ha nem voltál még nagyobb városban, menj inkább picit óvatosabban, lassabban is akár, ha kell. Szard le, ha dudálnak érte. Inkább ez, minthogy elnézz egy lámpát vagy kereszteződést. A legtöbb helyen lámpával eléggé el van választva a villamos az autóforgalomtól, nem olyan mint mondjuk Szeged. Ahol nincs, ott meg táblák lesznek. Ezért kell talán picit lassabban menned, ha nem vagy magabiztos, hogy a táblákat is észrevedd. Tényleg sok lesz az inger első alkalommal, ha még csak vidéken vezettél.
2020. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nagyobb város ahol vezettem addig az Pécs, Kaposvár és Kecskemét volt.

2 éve van jogsim.

2020. jan. 26. 23:27
 3/14 A kérdező kommentje:
És azokon a sávokon ahol autók és villamosok is mehetnek kezeljem úgy a villamost, mint egy gépjárművet. Tehát ha pl épp mögöttem jön maradhatok a sávon?
2020. jan. 26. 23:28
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Elég kevés helyen van ilyen (pl Kolosy tér környékén), de ott igen, vezess úgy, mintha egy nagy kamion lenne. Hagyj neki helyet, ne menj be elé hirtelen, ne fékezz hirtelen, amikor pont előtte vagy (ha nem muszáj), de nem kell félreugranod, ha látod, hogy jön mögötted.
2020. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kispest környékére megyek, konkrétan erre a helyre gondoltam:


[link]

2020. jan. 26. 23:47
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha nem sikerül megnyitni itt van ez: [link]
2020. jan. 26. 23:52
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

A kereszteződésekben többségében van lámpa. Ha követed a nyilakat, és nem szorulsz be a kereszteződésbe, akkor nem lesz konfliktusod a villamossal.

Kisebb kereszteződésekben csak sima elsőbbségadás tábla van, villamos kiegészítő táblával. Ilyenkor ha látod, hogy messziről jön, akkor inkább engedd el, mert jóval hosszabb a fékútja. Arra se alapozz, hogy a megállóban biztos megáll, mert vannak olyan járatok, ahol ha nincs leszálló/felszálló utas, akkor megállás nélkül megy tovább.


Ami ismeretlen lehet, a "villamoslámpa", ami csak kéttárcsás:

sárgán villog - körülnézés után, óvatosan átmehetsz

sárgán világít - nemsokára vált a lámpa

piros - tilos.


Van pár utca van, ahol ugyanabban sávban mennek az autók és a villamos (pl. Népszínház utca, Mester utca, Krisztina körút). Ilyenkor ugyanúgy kezeled a villamost, mint egy buszt vagy egy kamiont, nyilván ok nélkül ne fékezz nagyot, amikor mögötted van. És ilyen helyen a kerék ne a sínszálon menjen, hanem vedd középre.


Amit még sokan benéznek, hogy azt hiszik hogyha a sín külső oldalán vannak, akkor már elfér a villamos. Pedig az űrszelvény ennél jóval szélesebb, főleg kanyarban, ezért mindig hagyj legalább 1 métert szabadon a sín mellett.


villamosos körforgalom szerencsére nincs Budapesten.


Szerintem a legveszélyesebb hely az az amikor a Lánchídnál keresztezed a 2-es villamost. Nagyon rövid a sárga jelzés és könnyű beszorulni a sínekre.

2020. jan. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Erre gondolsz?

[link]

2020. jan. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam.

Olyan nem fordul elő, hogy szemben érkezik gondolom?

2020. jan. 27. 00:11
 10/14 anonim ***** válasza:
ha mögötted van a villamos és kéken villog+szirénázik akkor azért húzódj le, amúgy nem kell. :D
2020. jan. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!