Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Erre autósként hogy reagáltato...

Erre autósként hogy reagáltatok volna? Mi a véleményetek a reakcióról?

Figyelt kérdés

Sokat vezetek Budapesten, de eddig csak orosz videókban láttam hasonlót, ezért kíváncsi vagyok ki mit gondol róla.

Egy forgalmas gyalogátkelőhelynél másodikként álltam egy autó mögött (2 sávon kell átmenniük a gyalogosoknak tehát nem egy hatalmas út)

Két gyalogos nagyon kényelmes tempóban indult el mikor már nekik piros volt, és az út közepén se jártak még mikor már az autók zöldet kaptak.

Az előttem álló rájuk dudált, majd lehúzta az ablakát, valamit kiszólt nekik azt nem értettem.A gyalogosok eközben felléptek már a járdára, az előttem lévő megindult, de eközben még tartott az autós monológja.

A két gyalogos láthatóan felháborodottan mutogatott, és az egyikük ráütött egyet annak az autónak a hátuljára ami nagyot csattant.

Az autós megállt, kiugrott belőle a sofőr és kapásból oldalba rúgta azt aki ráütött az autójára.Itt már hallottam hogy mondja neki,hogy megöllek ha még egyszer az autómhoz érsz.A másik gyalogos kérdezte hogy a f***t dudálgatsz, erre őt pofon vágta, és visszaült az autójába, majd nagy gázzal elment.

Nettó 10 másodpercig tartott az egész.

Ugyan nem leütötte őket, de azért bátran és keményen csinálta.( nem kértem volna sem a rúgást sem a pofont)

Engem is irritált a nyugodtságuk ahogy a zebrán mentek át mert siettem volna, de ha én vagyok elől max rájuk villantok, vagy még azt sem.Ha meg az autómra ütnek nem tudom,hogy kiszállok e, de bosszantott volna.

Csak kérdés,hogy most megéri e?Ez nem minősül közúti veszélyeztetésnek az autós részéről, hogy megáll egy nagy forgalmú úton, kiszáll és pofoszkodik?

Minden elfogultság nélkül kérdezem, ezt így kell rendezni, vagy ki mit csinált volna?


Nem tudok igazat adni az autósnak, de valahogy meg is értem.


2020. jan. 29. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Autós cickány volt?


Egyébként ha hazaértem dobok fel a mappámból egy vidit. Meglásd milyen nyugodtak a gyalogosok.


Én megértem az autós, annak ellenére, hogy nem csipázom a fizikai erőszakot.

2020. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
78%

A megállás az nyilván szabálytalan az úttesten, a verekedés meg nem közlekedési dolog, hanem simán garázdaság, sérüléstől függően könnyű vagy súlyos testi sértés. Ha pl összesik a megrúgott ember, akkor neked kötelességed segíteni, különben a részedről (is) cserbenhagyás.


A jelenet egyébként a tipikus esete annak, amikor két idegbeteg idóta találkozik. Nyilván siet az ember, de nem hiszem, hogy 5 másodpercen az élete múlik.

2020. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem mondanám,hogy cigány volt, inkább csak "bokszos-kokszos".
2020. jan. 29. 14:41
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Atyaég, de utálom az ilyen dudálós bokszbajnokokat. Egyszer én is kifogtam egyet, kanyarodás közben majdnem elsodort engem, amikor gyalog mentem át azon az úttesten, amire kanyarodott. Nyilván hőbörögni kezdtem, erre bajnokunk már nem sietett annyira és nekiállt bokszolni. Igazi patkány viselkedés.


Azt nyilván értem, hogy a magántulajdon sérelme negatív érzelmi reakciót vált ki , ahogyan a látványos akadályozás is. De ha addig sietett, akkor vajon miért all meg? Ezt érti valaki? És főleg miért lesz annyira véglény valaki, hogy az egójábsn vagy az autójában esett kárért cserébe emberben vagy életben tesz kárt? Nekem ez roppant aránytalannak tűnik.

2020. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
jól tette
2020. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Mit tett jól? Azt, hogy lassú sétáért cserébe anyázik, kocsira csapásért meg embert ver? Ez hol normális?
2020. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
pontosan azt
2020. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyalogos piroson indul el, és nem azért, mert siet, hanem direkt lassan megy, hogy idegesítse az autósokat: ezért kijár az anyázás meg a dudálás.

Ha utána nem bocsánatot kér, hanem rácsap az autóra: ezért meg kijár az oldalba rúgás.

Hátránya, hogy ha egy autóból lefilmezik, akkor sokat kell rendőrségre járni.

Velem is előfordult már, hogy 4 fiatal c. ment így át előttem, direkt lassan, mint a szabadnapos tetű, mert ők felsőbbrendűek, nekik ezt is szabad, ki merne nekik beszólni. Elég távol voltam, elindultam úgy 3 km/h sebességgel, aztán kinyomtam a kuplungot, és padlóig nyomtam a gázt. Na, egyből sikerült gyorsan átkelniük az úton.

2020. febr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!