Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lett egy gyorshajtási bírságom...

Lett egy gyorshajtási bírságom. Érdemes fellebbeznem? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Este 10 után belementem egy traffipaxba, lakott területen beül, a megengedett legnagyobb sebesség (50km/h) helyett 79km/h-val. Erről kaptam egy 45 000Ft-os csekket. Megnéztem a szabálysértésről készült felvételeket az erre fenttartott hivatalos weboldalon, és 3db kép készült. Ebből az elsőn látszik a forgalmi rendszám, de a sebességem nem. A másodikon sem a rendszám, sem a sebesség nem látszik. A harmadik képen látszik a sebesség, de a gépjármű rendszáma nem. A három képből a gépjármű tipusa egyiken sem beazonosítható. Hátulról mértek be, gyakorlatilag csak fénypacák láthatók. Soha nem büntettek még meg, nem vagyok jártas a témában.


Érdemes fellebbeznem?


A témában jártasabb, tapasztaltabb emberek válaszát, és az értelmes és hasznos hozzászólásokat előre is köszönöm!



2020. jan. 30. 01:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes. Néha van akinek sikerül, de 100ból 1.
2020. jan. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Silurus válasza:
100%
Ekkora összegért képes lennél bíróságra járni? Ha nyernél is, érdemes lenne szerinted? Amúgy ha kifizetsz egy jó ügyvédet, akkor van esélyed.
2020. jan. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Alex Fly ***** válasza:
93%
Jogos volt? Akkor miért fellebbeznél? Egy ember vállalja a tettei következményeit...
2020. jan. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A képinformációk tartalmazzák a készítés pontos időpontját. Ha a három képböl egyiken megvan a rendszámod, másikon a sebességed, ebből a legjobb ügyvéd sem tud kihúzni.

Maximum kérvényezheted -megfelelő indokkal- a büntetés csökkentését (max. 50%). Néha elfogadják.

2020. jan. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Azért ez nem kis különbség. Ha vagánykodni tudtál, akkor fizesd is ki.
2020. jan. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

De miért fellebbeznél? Jogosan büntettek.

Egyébként a 3 kép készítése közt tizedmásodpercek teltek el, nehéz lenne kimagyaráznod hogy más kocsiról készült a mérés

2020. jan. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam szabálytalankodni kisebbeket, de ha megbüntetnének miatta, akkor igenis a pofám befognám és szépen befizetném a büntit.


Ha le tudtak fényképezni, akkor tuti, hogy rengetegszer hajtasz gyorsan. Inkább örülj, hogy ennyivel megúsztad.

2020. jan. 30. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Bakker, 80-nal tépsz a faluban/városban, aztán nem veszel észre egy rendőrautót vagy bäszott nagy állványt sem, utána meg azon jár az agyad, hogy mégis hogyan lehetne elsunnyogni az egészet... és még időt, pénzt is szánnál rá! Eléggé fordítva van nálad bekötve valami, úgy vélem...
2020. jan. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Van ilyen cigánykodós ismerősöm aki mindenért fellebbez akár parkolás büntetés, akár gyorshajtás. Eddig egyszer sem járt sikerrel...vajon miért.


Mondjuk ha valaki lakott területen 50 helyett 80-al b..szatja, attól azonnal elkérném a jogosítványát.

2020. jan. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom hogy szabálytalankodtál és ezúttal rajtavesztettél, viseld méltósággal.
2020. jan. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!