Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A magyarok miért utasítanak...

A magyarok miért utasítanak el mindent, ami modern?

Figyelt kérdés

Volt egy fórumon egy téma az autók extráiról. Olyan kommentek jöttek, hogy felállt a szőr a hátamon...

"Minek tolatókamera, tudok anélkül is tolatni"...persze, csak vannak olyan dolgok amiket fizikai képelenség bentről meglátni (kiskorlát, magas padka, futó kisgyerek/kiskutya). Ha egyszer megóv egy balesettől már megérte...

"Minek vészfékasszisztens, helyettem senki ne fékezzen" - ugyanez a kategória...

"Minek start-stop rendszer" "minek sávtartó" minek minek minek.

Holott ezek már majd' minden alsó-középkategóriás autóban benne vannak, ergo rég nem űrtechnika...de úgy beszélnek róla, mintha az lenne.

Érdekes módon nyugaton használják és szeretik ezeket a rendszereket...


2020. febr. 3. 07:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Itt is használják, és szeretik. Nincs pénze rá, nem tudja megfizetni, akkor az már rögtön felesleges.
2020. febr. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem a magyarok utasítják el, hanem egyes emberek...

Van masszív 40 év lemaradásunk a nyugattól közlekedési kultúrában. Nézz körül a többi keleti blokkos országban, ahogy haladsz kelet felé egyre inkább ilyenek az emberek.

2020. febr. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy olvastál pár hozzászólást, amikben ezt írták, még nem lesz igaz a teljes magyarságra.

És biztos vagyok benne, hogy a nyugati országokban is vannak olyan emberek, akik így vélekednek.

2020. febr. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
15%
Mert a magyar ember maga a rák.
2020. febr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Várj, megyek a postara, feladom a válaszomat táviratként!


... Hja, lehet, hogy a kérdésed eleve túl általánosító?

2020. febr. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Vannak extrák amivel szívesen utazok. Klima, nagigáció, bár az a véleményem hogy amikor új városba kerültem, akkor kezdetem megtanulni a várost amikor elkezdtem navi nélkül próbálkozni, addig mindig eltévedtem ha nem talált műholdat vagy otthon felejtettem. Persze ettől még szükség van rá. Ülésfűtés, italhűtő, elektromos tükör, abs, esp, tempomat, ezek mind olyanok amit megszoktam. Viszont a mostani kombimnak elektromos a csomagtérajtó, nincs is mechanikus nyitás. Ez nyugtalanított, mert ott utazik a kutya, és mi van ha kontakthiba miatt mondjuk nem tudom kinyitni amikor kellene. Nemrég be is következett hasonló, csak épp indulásnál valamiért kinyitotta.


Szóval ez már nem annyira ok. Itt kérdezem, hogy mi van ha épp az elektromos szervó, főleg ha van valami sávaszisztens van mi a fene magyarul(fahrspurassistent), és az húzza tévedésből csak egy picit is meg a kormányt 180-nál, akkor mi van? Miután az inspekcióknál max olajat meg szűrőket cserélnek, nem biztos hogy megbíznék ebben.

2020. febr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
aki tud és szeret vezetni, annak nem kell "start-stop" rendszer és "sávtartó". Felesleges lefullasztani az autót a start-stop rendszerrel. A sávtartó nem megbízható. Biciklist nem mindig látja, és ráhúzza az autót a biciklisre. Tapasztalat ismerősi körből. A vészfékasszisztens is hasonló: vagy észreveszi az akadályt maga előtt vagy nem. A soförnek kell figyelnie, a vészfékasszisztens "elaltatja" a sofőrt. Legalábbis az éberségt. Lásd: az önvezetős autóhalálra gázolt egy úton átkelő biciklist, miközben a sofőr ott ült a volán mögött. Az autó nem vette észre az akadályt, a sofőr meg nem is figyelte az utat, mert minek... Majd akkor lesznek jók a rendszerek, ha az autók már egymással is tudnak kommunikálni. De még akkor is kérdéses lesz, hogy időben észreveszik-e a gyalogost vagy a biciklist.
2020. febr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Van, amit én is értelmetlennek tartok, például a start-stop rendszer. Az első dolgom, hogy kikapcsolom, ahogy indítok, sajnos nem lehet kiiktatni. Tönkrevágja az akksit az állandó indításokkal.

A tolatókamera viszont kifejezetten hasznos tud lenni.

A legtöbb "kényelmi" extra valóban felesleges, csak sok pénzt tudnak lehúzni értük az emrebekről.

2020. febr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
Benne van sajnos a vérünkben az uszítás, a gyűlöletkeltés, semminek nem tudunk örülni, minden szar, mindenki hülye. Az élet minden területén megvan ez a felfogás :((
2020. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a start-stop nem tetszik, egyébként mindegyik belekerülhetne régi Swiftecskémbe. Aki ilyet ír az annyira elégedett magával, hogy bármibe beleköt, csak írhassa/mondhassa, hogy ő milyen tehetséges.
2020. febr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!