Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsival mennyi idő...

Friss jogsival mennyi idő után vitted a kisgyereket magaddal? (B kat. )

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, ki mennyi idő után merte magával vinni a kisgyermekét. Szerzett egy kis rutint, vagy már azonnal vitte?
2020. febr. 5. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ.

Amikor megkapja az ember fia, lánya a jogosítványt, első útjára általában nem a kis gyerekkel indul el, de már arra is volt példa, hogy muszáj volt elvinni a gyereket az orvoshoz.

Az se mindegy, hogy csöndes, gyér forgalmú úron kell közlekedni, vagy egy nagyvárosi forgatagban.

Tehát normál esetben kipróbálja a vezetést, hogy megy oktató nélkül, és szerez legalább annyi rutint, hogy érzi, mennyire megterhelő számára a vezetés, mennyire tud biztonságosan közlekedni, vagy milyen butaságokat képes csinálni, és nem utolsó sorban a környezet milyen, lazán lehet autózni, vagy csúcsforgalomban kell haladni.

2020. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én vittem azonnal. Egyedül sem terveztem meghalni, úgyhogy akkor miért ne vinném a gyereket? Azért egy súlyos baleset okozásához már nagyon bénának kell lenni.
2020. febr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A férjem sokaig ült mellettem a fiunkkal
2020. febr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Kisvárosban lakunk, most szereztem jogosítványt, pontosan azért mert apa szinte soha nem tud minket vinni dokihoz, védőnőhöz, bevásárolni,stb.
2020. febr. 5. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szerezz azért egy kis rutint előtte. Én sem vittem a gyerekeket egyből. Nem azért, mert féltem, hogy akkor nem csak én, hanem ők is meghalnak, hanem egyszerűen plusz figyelmet igényelnek. Ha mégis vinni kell, lehetőleg legyen veled valaki, aki tud a gyerekkel foglalkozni közben.
2020. febr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem még nem volt gyerekem, mikor megszereztem jogsit, de én vittem volna azonnal.

Rá 1 évre viszont született egy kislányom és amikor egyedül vittem valamerre akkor olyan módszert alkalmaztam, hogy a visszapillantó tükröt úgy állítottam be, hogy lássam mit csinál, közben pedig beszéltem hozzá. Nem kell ehhez rutin, aki súlyos közúti balesetet szenved az jórészt nem rutintalanságból adódik, hanem leginkább az intelligencia hiányából. Olyan balesetet 40 éves tapasztalattal is lehet szenvedni, ha kivágódik a kamion mögül egy idióta aztán 120-al frontálisan beléd hajt.

2020. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem eloszor ismerd meg az autot, masodszor jol ismert bejatatot uton vidd csak a gyerkocot..orvos,aposek,mama papa stb..Aztan lehet boviteni.
2020. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!