Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége, amikor...

Kinek van elsőbbsége, amikor a kapubejáróra kanyarodok?

Figyelt kérdés
Amikor hazaérek, és rá akarok kanyarodni a kapubejáróra, jön valaki mögöttem, meg szoktam állni, hogy elengedjem. Van, aki kikerül és elhalad mellettem, de van, aki aki jelez hogy menjek, és áll mögöttem. Melyik a helyes? Se akadályozni nem akarom a forgalmat, se karambolozni.
2020. febr. 9. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Itt nincs elsőbbségi viszony. Kanyarodj be, mert a mögötted jövő nem tudja, mit akarsz.
2020. febr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Remélem az indexet használod és úgy állsz meg.
2020. febr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szabályosan jelezz, és kivárja a mögötted jövő, mit is akarsz..


Ez ilyen egyszerű.

2020. febr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Neked van elsőbbséged tudtommal, hisz te mész elől. Ha ilyenkor elengeded, te meg belemész, az ciki, főleg ha elengedted valami jelzéssel (tehát pl jobbra indexelsz egyet), balra kanyarodnál a beállóba, ő balról leelőz, akkor te vagy a hibás. Ha indexelsz balra, de nem volt szándékodban elengedni, akkor ő. Persze itt nehéz bizonyítani, hogy valóban elengedted (erre jó a dashcam).

Legalábbis szerintem, ennek jobban utána kellene nézni, de így lenne a logikus.

2020. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha balra akarsz kanyarodni a kapubejáróra, akkor kiteszed az indexet és letojod a többieket mögötted.

Előttem játszottak már el olyat, hogy irányjelzés nélkül lehúzódott jobbra, mint aki meg akar állni, aztán amikor már pont elkezdtem kikerülni, szintén irányjelzés nélkül hirtelen elém kanyarodott balra a kapubejáróra. Hát, kívántam neki szépeket.

Remélem, te nem így csinálod, de az udvariaskodást sem kell ám túltolni, mert aztán csak bajt okoz.

2020. febr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem elsőbbségi viszony, ugyanolyan, mint egy kanyarodás.

Kirakod valamelyik irányba az indexet, a mögötted jövők kikerülhetnek a másik irányból, ha van nekik elég hely.

2020. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsőbbségi viszonyról akkor beszélhetünk csak, ha két jármű útja keresztezi egymást. Ez az általad leírt esetben nem így van, értelmezhetetlen a kérdés ilyen formában. Mögötted jön, szépen megvárja, amíg bekanyarodsz. Vagy ha van hely, jobb oldalt kikerül.
2020. febr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez is egy példa arra, mennyire komoly képzés előzi meg a jogosítvány szerzést, menyire komoly a KRESZ vizsga.

A rendszer hibája, nem a kérdezőé, ő legalább megkérdezte, mert nem tudja, pedig ez is alapvető lenne a biztonságos közlekedéshez.

Ebből kiindulva további kérdések merülhetnek fel.

Az ugyanis egyértelmű, hogy a mögötted jövőnek nem kell elsőbbséget adni, de vajon hogyan hajtod végre a kanyarodást?

Jobbra kanyarodás előtt középre húzódva, balra kanyarodás előtt meg jobb szélre húzódva, ahogy azt már több autóstól is láttam?

Jobbra indexelve meg is lehet állni az út szélén, az index és a lassítás már jelzés, hogy megelőzhetnek... jobbra indexelve befelé húzódni baleset veszélyes, ha jönnek mögötted.

A balra kanyarodás előtt balra indexelő, és a felezővonalhoz behúzódott járművet pedig jobbról előzhetik meg, ha ott van elegendő hely, balról előzni tilos - ez is egy alapvető szabály.

Nem a mögötted jövőnek kell elsőbbséget adni, hanem azoknak, akiknek a kanyarodás közben, után keresztezed az útját (szemből érkező összes jármű, kerékpárosok, gyalogosok, ha az út mellett kerékpárút, járda van, amin áthajtasz)

A mögötted érkezőket viszont meg lehet téveszteni, ha a jármű mozgásából nem tudja kikövetkeztetni, hogy mit csinálsz (pl balra indexelve állsz az út szélén - nem előzhet meg, hiába várod, hogy előzzön)

2020. febr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egy szűk utcában lakom, ahol mélygarázsos rendszer van és mindegyik garázshoz tartozik egy feljáró. Én úgy szoktam amikor megérkezek, hogy egy balos indexxel srégan keresztbe hajintom a kocsit aztán egy jobbos indexel rátolatok aki meg jön mögöttem az majd megvárja míg befejezem a manővert. Meg is szokták és nem mutogatnak meg dudálnak.
2020. febr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha balra kanyarodsz egy kereszteződésben, akkor is megállsz és megvárod, hogy kikerüljenek a mögötted lévők??
2020. febr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!