Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyalogosok miért hiszik azt...

Gyalogosok miért hiszik azt hogy elsőbbségük van az úton?

Figyelt kérdés
Látja hogy jövök, de csak azért is lelép elém, nekem meg kell állnom. Aztán a rádudálok akkor mutogat meg magyaráz. És ez minden nap. Gyengébbek kedvéért nem zebráról van szó és a többi esetről amikor a gyalogosnak van elsőbbsége.
2020. febr. 9. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

"meg kell állnom,aztán rádudálok"


Dudát nem retorzióra használod.


Amúgy igazad van, fújd ki magad, lépj túl rajta, főleg ha gyalogos.

2020. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen felesleges, provaatív kérdés. Autós, kerékpáros is vagyok.

Megyek a járdán. Hosszában jön rajta egy autós, még rám is dudál. Miért? Na pont ilyen a gyalogosok egy része is.

2020. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Csak kellene egy pszichológiai vizsgálat a jogosítvány megszerzéséhez. Rögtön kevesebb ilyen félhülye lenne az utakon.
2020. febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Itt a kulcskérdés annyi, hogy hirtelen kellett-e fékezned vagy sem? Ha igen, az nyilvánvalóan szabálytalan magatartás a gyalogos részéről. De ha nem, akkor az a közlekedés velejárója, hogy bizony időnkènt akadályoznak minket mások. Most egy gyalogos sétált előtted át komótosabban a “kelleténél”, legközelebb egy csuklós busz fog kisorolni eléd. Megesik, veszítesz is rajta úgy 3-4, talán olykor 10 másodpercet is, de ne izgasd fel magadat, káros az egészségre! (És ezt nagyon is komolyan gondolom, írom.)
2020. febr. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2007 óta vezetek, de valahogy előttem sose ugrálnak le a gyalogosok, vagy ha igen, skkor kb évente 2. de biztos velem van a baj.
2020. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

" Csak kellene egy pszichológiai vizsgálat a jogosítvány megszerzéséhez. Rögtön kevesebb ilyen félhülye lenne az utakon."


A gyalogosoknak nem is kell jogosítvány..

2020. febr. 10. 15:57
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
nem is a gyalogosokra gondolt:D
2020. febr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
tudom... a poén kedvéért írtam iróniából.
2020. febr. 10. 16:49
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
Nekem az oktatóm erre annyit mondott: Üssed elfele az ilyet! 😀
2020. febr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
9-es, ne terjeszd a baromságot! Ha szabálytalan is egy gyalogos, mindent meg kell tenned a baleset elhárítása érdekében. Ezt a bírósági gyakorlat nagyon szigorúan veszi!
2020. febr. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!