Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem néznek körül gyalogo...

Miért nem néznek körül gyalogosok mielőtt lefordulnak a járdáról?

Figyelt kérdés
Számomra ez hihetetlen. Amikor én voltam gyalogos alapvető volt, hogy körülnéztem, akkor is ha nem hallottam semmit. És várok inkább, nem sétálok át autó előtt!
2020. febr. 13. 11:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért általánosít minden ember? :P


Az a néhány gyalogos többek között az alábbi okok miatt nem néz körül.


1) el van bambulva

2) mobilozik

3) zöldje van

4) elsőbbsége van

5) azt hiszi, elsőbbsége van

6) látássérült

7) egyéb


Ennek a kérdésnek mi az értelme? :)

2020. febr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
(még szerencse, hogy te mindig minden KRESZ szabályt betartva vezetsz, így ki tudod védeni ezeket a fránya gyalogosokat, akik lépten-nyomon 20 méterenként ki akarják nyíratni magukat a te kocsiddal)
2020. febr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Mert neki elsőbbsége van, ha beledöglik is.
2020. febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
10 ből 8 szét nézz mielőtt lelép a zebrara.
2020. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a gyalogosok 99%-a az esetek 99,9%-ában körülnéz, akkor is, ha zöldje/elsőbbsége/stb van, mert különben már nem lennének életben. A maradék esetek okait az első válaszoló jól leírta. Persze, létezik a telefonra tapadt pirosban körülnézés nélkül átcsoszogó típus is, de nem gyakori, és főleg ott jellemző, ahol amúgy is áll a dugó (de ha a te sávod éppen indulna, akkor nyilván idegesítő).
2020. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
szerintem ugyan azért amiért az autós nem áll meg a zebránál :D
2020. febr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem zebrás dolog. Ott egyértelmű a helyzet. Vidéki belváros. 20al többel nem is nagyon lehet menni, mert botrány az út minőség.
2020. febr. 13. 12:21
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
Mi értelme van a buta kérdéseknek?
2020. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

“Amikor én voltam gyalogos”


Ühüm, te ezek szerint mindig mindenhol találsz parkolóhelyet a főbejárat előtt 3 méterrel és nem kell még csak átmenned sem a túloldalra. Azért elég vicces, amikor a közlekedési eszköz ilyen erős identitásképző.


Amúgy meg ma láttam, hogy egy autós kis híján beleszállt az előtte hosszú percek óta álló kocsisor végébe. Akkor most írjam ki a kérdést, hogy miért nem figyelnek az autósok, amikor egyenesen mennek?

2020. febr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ha át kell mennem a túloldalra akkor megállok, körülnézek, várok, autóst elengedem, nem zavarom. Szerintem ez alap!
2020. febr. 13. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!