Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A taxisoknak miért nem kötelez...

A taxisoknak miért nem kötelező a biztonsági öv becsatolása autóban?

Figyelt kérdés
Kresz miért nem engedi csak meg nekik? Én is egész nap fel alá megyek a városban, nekem miért kötelező becsatolni akkor?
2020. febr. 14. 16:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Téged is megtámadhat az utasod?
2020. febr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

"nekem miért kötelező becsatolni akkor"

mert törvény írja elő azért! :)

2020. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Azért írja elő a törvény másoknak, mert baleset esetén a túlélédi edély sokkal jobb.

És nem csak a kocsiban ülőké, hanem a körülötte lévőké is jobb.

A taxis sűrünk ki-be száll, ritkán megy nagy sebességgel. A támadások száma nem so ugyan, de annak, akit leszúrnak ez nem vígasz.

Egyébként nem tiltva van, hanem csak nem büntetik, ha utas is van a kocsiban.

2020. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Ez nekem is feltűnt KRESZ-ben, hogy taxisként és tolatáskor (ez érthető is) nem kell becsatolva lennie.


Tényleg azért kapták törvényileg ezt a kiskaput a taxisok, mert esetleg megtámadja az utasa?

2020. febr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Mert könnyebb így kiugrani az autóból, ha le akarják szúrni.
2020. febr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

OK, ha tényleg a támadás miatt van ez a kivételes szabály taxisokra, akkor csókolom a szakszervezetüket, nem semmi amit elértek.


Vezető biztonsága érdekében én úgy látom, hogy jobban teszi ha beköti magát, mint ha attól fél hogy megkéselik.

2020. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
A 90-es években kihisztizték maguknak a taxisok, hogy az akkoriban a mainál valóban gyakoribb taxisok elleni támadások miatt ne kelljen becsatolniuk magukat, mert bekötve nehezebb menekülni. Nos, azóta valószínűleg tízszer annyi taxist vitt már el az öv hiánya baleset során, mint rablógyilkosok, de a jogalkotókat ez hidegen hagyja.
2020. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
A taxisnak is kötelező - kivéve mikor utas ül a kocsiban, hogy tudja védeni magát adott esetben ha megtámadják. Ennyi.
2020. febr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az okos becsatolja, a többieknek a törvény előírja.
2020. febr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Látjátok, és mégis élnek.
2020. febr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!