Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Busz a megállóból szabályosan...

Busz a megállóból szabályosan kivághat elém, ha féktávolságomon belül teszi ki az indexét és gyakorlatilag egyből indul is, nem érdekli hogy jön-e valaki, vagy van-e mellett valaki, vagy sem?

Figyelt kérdés
2020. febr. 15. 21:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

"Lakott területen belül a járművek vezetői kötelesek az elindulási szándékot jelző, menetrend szerint közlekedő autóbusznak, trolibusznak, az iskolabusznak és a gyermekeket szállító autóbusznak a megállóhelyről való elindulását (a jobb szélső forgalmi sávba való besorolását) - ha ez hirtelen fékezés nélkül megtehető - lassítással, szükség esetén megállással is lehetővé tenni. Az autóbusz, az iskolabusz, a gyermekeket szállító autóbusz, valamint a trolibusz vezetője azonban ilyen esetben is csak akkor indulhat el, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről."

2020. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem én tudtam rosszul a Kreszt. Hihetetlen milyen erőszakos és nemtörődöm buszsofőrök vannak. Ma konkrétan vészfékezéssel és kicsit a szembe sávba korrigálással épphogy meg tudtam állni. Még az volt a szerencse, hogy se szembe, se mögöttem nem jött senki.
2020. febr. 15. 21:30
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos az alacsony fizetések és a munkaerő-hiány miatt rengeteg olyan ember vezet buszt, aki alkalmatlan a feladatra.
2020. febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

NEM!

Rendőr se, ha szirénázik, akkor se.

2020. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Te nem tanultál KRESZ-t?
2020. febr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%

itt BP-en mindenperces az ilyen..

Nem kell arcoskodni, hagyni kell, hadd menjen..

A buszvezetők folyamatos sztrájkhangulatban dolgoznak úgy, senki nem törődik az egészségükkel, fizetésükkel, és még az utasok is állandóan beszólnak...


Namost képzel el a buszos lelkét...hát pont magasról tesz rá, ha jössz..


Mosdjuk a 133-as, vagy az 5-ös, 7-es...ezek önmagukban is embert próbáló járatok.

2020. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%
Van sok ilyen gyakorlatlan sofőr mint te, hogy mindentől megijednek és azt se tudják mit csináljanak ha már 20 méterre megközeliti valaki őket.
2020. febr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

20 éve vezetek, 2000 áprilisában kaptam a jogosítványomat. Saját és céges autókat is hajtok, bár nem vagyok hivatásos sofőr. Van hogy napi 1000km-t is lenyomok rendszeresen. Egy időben évekig 200km-re ingáztam munkába. Összesen 600.000 balesetmentes km van mögöttem. De nyilván még "friss jogsisnak" számítok...

Általában nyugis a vezetési stílusom. Soha nem tenyerelek a dudába, nem ordibálok, tombolok, káromkodom az autóban, nem adok nemzetközi kézjelzéseket. Szerintem semmit nem old meg és nem változtat semmin, ha mégis így tennék. Ha látom, hogy indexel a busz a buszöbölből, természetes, hogy kiengedem, rávillantok, sokszor még le is fékezek. De mikor mellette vagyok, nem néz a tükörbe, elindul és ahogy tekeri a kormányt beleakad az ujja az indexkarba, az nem ugyan az a kategória. Nyilván én voltam az arcos és az én hibám hogy nem vagyok gondolatolvasó. Mert előre tudnom kellett volna, hogy ő mikor szándékozik elindulni.

Köszönöm a "jó indulatú" hozzászólásokat.

2020. febr. 16. 13:06
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Igazából Te tettél fel egy ostoba/provokatív kérdest.

20 éve vezetsz és nem tudod, hogy veszélyeztethet-e a busz?

Ezek után szerintem nem sok jogod van háborogni, hogy visszakaptad a savazást.

2020. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
köszönjük a buszsofőrök beírásait!
2020. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!