Nagyot hibáztam?

Figyelt kérdés

Kezdő sofőr vagyok, alig 2 hónapja rendelkezem vezetői engedéllyel. Ma este egy főút vonalon haladtam 50km/h-s sebességgel lakott területen belül, jött egy zebra, nyilván elvettem a gázt, de nem észleltem senkit így visszatettem rá a lábam. Azonban a következő pillanatban két bringás a biciklisútról eléggé nagy sebességgel ráfordult a zebrára én pedig azt hittem, hogy rá fognak hajtani ezért besatuztam, az autó sgge kilengett kicsit balra, a gumi pedig sistergő hangot adott ki. (mikor nedves útfelületen csúszik a kocsi)

Végül pont a zebra előtt álltam meg 1 milliméterrel nagyjából. Az egyik bringás intett, hogy bocs, de lehet helyesebb lett volna ha kiszólok, hogy én kérek elnézést. Nem gondoltam, hogy megállnak a zebra végén. Nagyot hibáztam? A szerencse az volt, hogy a kamion ami mögöttem jött, tartott kellő követési távolságot, mert akkor tuti ráfutásos baleset lett volna belőle.



2020. febr. 17. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem hibáztál. A zebrán a kerékpárt szigorúan csak tolni lehet a KRESZ szerint. Tehát a biciklisek hibáztak.
2020. febr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem hibáztál, biciklit csak tolni szabad. És nem szabad semmiféle objektum takarásából előugrani.
2020. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Sőt, nagyon ügyesen megálltál. Hiába lett volna szabálytakan az eléd guruló bicikli, attól még köteles vagy minden lehetségeset megtenni a baleset elhárítására. Szóval jól csináltad, és szerencsére a kamionos is figyelt.

Jól értem, hogy valójában a biciklisek is megálltak, nem gurultak ki eléd? Jól tették, mert a zebrára tényleg nem hajthatnak rá a KRESZ szerint, és az életük védelmében is jól teszik, ha nem száguldanak oda a gyalogosok tempójánál 5x gyorsabban.

Persze arra is figyelni kellene, hogy ne rémisztgessük egymást. Nem mindig sikerül.

2020. febr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Akkor megnyugodtam, hogy nem hibáztam. Igazából csak azért vetődött fel bennem, mert hasonló eset történt a forgalmi órák alatt és az oktató lecseszett, hogy így nem állunk meg, ilyenkor minden esetben padlógáz, hogy minél hamarabb eltűnjünk a veszélyes zónából.


Egyébként besatuzott mindkettő biciklis de az egyik már kicsit felhajtott az úttestre és csak úgy tudott megállni. Gondolom túl becsülte a sebességet.

Dehát mégiscsak inkább a fékezésnél döntöttem mert azért egy ember élet csak fontosabb mint egy anyagi kár, azonban ha elütöm és túlélik akkor meg biztosan elvették volna a jogsim és jól megcseszegettek volna közúti baleset okozásáért, mivel tuti mindketten azt állították volna, hogy tolták a biciklit. Én meg egyedül hiába állítom az ellentetjét, nincs fedélzeti kamerám így nem tudom bizonyítani.

Kamionosnak meg tényleg köszönet amiért figyelt a követési távolságra. Pozitív tapasztalat, hogy olyan embereket raknak fel ilyen nagy gépekre akik tudnak is bánni vele és tisztába vannak a KRESZ szabályaival :)

2020. febr. 17. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Tehát az oktatód szerint, ha valaki kimegy eléd a zebrára, akkor padlógázt kell adni? :D


Amúgy ügyesen megálltál, így kell ezt csinálni. Vigyázni kell a kerékpárosokra, mert nagyon sebezhetőek és nem feltétlenül ismerik a szabályokat.

2020. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 Áhh, az oktatóm az nagy arc volt :D

Egy idős pali volt, de emlékszem, hpgy minden hétvégén ott ült a sarki kiskocsmába ami pont a házammal szemben van :D

Tehát mondhatni hétvégi alkoholista volt, ennek ellenére eszem ágában nem volt váltani. Vezetni végülis megtanított és emellett minden óra jó hangulatban telt :D

Néha előfordult, hogy lecseszett, de jogosan amit a végén egy poénnal zárt le. :)

2020. febr. 17. 22:02
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

Csak hogy tisztázzuk: a KRESZ nem tiltja, hogy a bringás áttekerjen a zebrán. De ilyenkor nincs elsőbbsége, mint a gyalogosnak. A bringás szempontjából a zebra olyan, mintha nem lenne ott, sima úttest. Azon pedig áttekerhet, ha megadta mindenkinek az elsőbbséget.

Aki ezt vitatja, attól kérem az ezt tiltó KRESZ paragrafust.

2020. febr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Aki ezt vitatja, attól kérem az ezt tiltó KRESZ paragrafust."

Nem mindenre van KRESZ paragrafus. Nem tiltja például külön a KRESZ, a gyalogátkelőhelyen való megfordulást. "Autópályán, autóúton, vasúti átjáróban, egyirányú forgalmú úton és körforgalmú úton megfordulni tilos" Ebben nincs benne a zebra. De ha a zebra előtt is záróvonal volt, meg utána is záróvonal van, még te sem érzel ingert arra, hogy a zebrán megforduljál, ugye?

2020. febr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!