Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti már átraktátok a nyárigumit...

Ti már átraktátok a nyárigumit illetve ilyen gumit felraknál?

Figyelt kérdés
Télieim újszerűek 2 évesek, nyárik 5 évesek de nagyon repedezettek, van még futófelületük, de nem tetszik valahogy ahogy kinéznek... Elmenjek idén télivel vagy idénre tegyem fel a nyáriakat?

2020. márc. 13. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Még nem, megvárom az áprilist.

Nem raknék fel repedezett gumit.

2020. márc. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Ha ebben a szezonban használod a télit akkor a forró aszfalton nyáron jóval hamarabb elfog kopni ami télen nem biztos hogy már megfelelő tapadást fogja eredményezni. Ha a nyári ennyire vacak állapotban van első körben én megnézetném gumissal hogy ő mit mond erre. Ha repedezettek akkor már megfelelő tapadása sem lesz meg mivel a gumi nyilván keményedve van, mert ha nem lenne megkeményedve nem repedezne. Oké hogy van futófelülete de a tapadása ami a lényeg és az már nem biztos hogy annyira megfelelő lesz főleg akkor amikor hűvösebb idők vannak mert erre is gondolni kell. Én így látatlanba ennyi infóval ennyit tudok mondani, nem vagyok hozzáértő ezért írtam hogy legjobb lenne megnézetned egy szakival, de esélyes hogy azt fogja mondani jobb ha lecserélteted. Télit ne használd mert azt is tönkreteszed mint írtam és akkor télre vehetsz másik garnitúrát, a télit amit elhasználnál most nyáron azt is eldobhatod utána kb. Ilyenre ne sajnáld a pénzt ami a biztonságodért és mások biztonságáért felel. Ha nincs pénzed új garnitúrára használtan is lehet kapni 2-3 éveseket amik jó állapotban vannak és azokat is el lehet használni 2-3 szezonra.
2020. márc. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

Február 29-én szereltettem fel a nyári gumikat.

Repedezett gumikkal nem mennék semmiképpen.

Nincs értelme az egyébként drágább téli gumit nyáron használni, mivel hosszabb a fékút, gyorsabban kopik, felkeményedik és télen balesetveszélyes lesz. Halmozottan nincs értelme fenntartani a téli gumit egész évben. Venni kell egy nyári szettet és megoldódik a probléma.

2020. márc. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor lecseréltetem, még ezt a fél hónapot elmegyek télivel aztán április elején.
2020. márc. 13. 21:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Holnap teszem fel. Lassan már éjszaka is olyan meleg van, hogy nyári kell.
2020. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!