Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti mit csináltatok volna...

Ti mit csináltatok volna ebben a helyzetben? Vagy csak én gondolom úgy hogy nem én lettem volna/voltam a hibás?

Figyelt kérdés

Mentem az úton kocsival. Parkoló autók között kiugrott elém egy kislány kb 5 éves lehetett... féktávon belül volt (legalábbis szerintem) így egy fék (és mivel tudtam hogy szemből nem jön senki így átvittem a kocsit a szembe sávba. (ha ez nem lehetett volna akkor nagy baj lett volna) :( na most megálltam és ki is szálltam (függetlenül attól hogy tudtam hogy nem ütöttem el... az anyja egyből rám förmedt hogy száguldozó suhanc vagyok... (na most 50 es táblánál 40-45 tel menten...) na most mikor mondtam hogy a gyereknek a járdán a helye majdnem le akart gyilkolni rendőrt akart.... mondtam neki hogy nem kell nincs semmi baja a gyereknek és eljöttem...

de ha elütöm mert jöttek volna szemből akkor nekem adnak igazat vagy mivel gyerekről van szó? (oldal távolság meg volt)


2020. márc. 23. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg annyivan mentél, akkor nem büntetnek meg, mert nem te vagy a hibás.(Attól, hogy akit elütöttél volna gyerek vagy felnött, a törvény ugyanolyan)
2020. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
Ilyen esetben is vizsgálnák a felelösseged hogy elkövettelél-e mindent a baleset elkerulese erdekeben,de az ilyen esetekben amikor parkolo autok közül szalad ki hirtelen a semmiből valaki(mindegy hogy gyerek vagy felnőtt)általában nem szokott kerdes lenni hogy akkor ki is a hibás......főleg ha te egyenkent minden más szabályt(sebesseghatar stb stb)betartottal
2020. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hát igen....

mondjuk én a gyereket (mert nekem is van) úgy nevelem hogy a gyerek csak utánam szállhat ki, és ha azt mondom neki hogy a járdára akkor oda megy. nem engedem rohangálni... csak hát ha elütöm esetleg meghall még ha nem is az én hibán... az elég büntetés ígyis... csak hát vannak emberek akik nem így nevelnek... meg apám mondot egy jó dolgot mikor meglett a jogsim...

"Arra figyelj ha jön a labda akkor jön a gyerek is..:" bele gondolva igaz...

2020. márc. 23. 13:26
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Te nem lettél volna hibás de lehet ezt te már sose tudod akkor meg.

Úgy jártál volna mint Szögi úr, aki a helyszínen "elvezekelt".

2020. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Hibás nem lettél volna, maximum megbüntetnek, ha nem követtél el mindent a baleset elkerülése érdekében, esetleg a megengedettnél többel haladtál (és bizonyítható, hogy a megengedett sebességel elkerülhető lett volna a baleset).


Az is egy jó kérdés, hogy mi van, ha az anyja neked esik...

-Elhajtasz, és akkor cserbenhagyás

-Megvered, és akkor (súlyos) testisértés

-Hagyod magad, és rossz esetben a kórházban, még rosszabban a temetőben végzed.

2020. ápr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

am az utolsóra: ha elütöttem volna és úgy esett volna nekem akkor annyit mondtam volna hogy a gyerekkel foglalkozzon, neki nagyobb szüksége van rá....

és ha elfogadja a tanácsot akkor jó ha velem foglalkozik (ergo nem engedi hogy első segélyben részesítsem) akkor még őt jelentik fel (gondolok ide kiskorú veszélyeztetése, testi sértés, elsősegély nyújtás akadályozása(ez talán cserbenhagyásnak is minősülhet, mivel nem ad elsősegélyt mikor kellene) )

2020. ápr. 9. 17:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van, viszont ettől még baj lehet belőle, ha nem fér a bőrébe. :(
2020. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Némbert kell feljelenteni mert arra tanítja a gyereket hogy van fék az autón úgyis meg fog állni. És te fizetsz meg ülsz a sitten mert anyuka el akarja tenni a gyereket láb alól. Iskolai óvodai felvilágosítás a kulcs hogy a gyerek ezt felismerje és megtéglázza az ostoba némbert.
jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!