Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten ahol nincs dedikált...

Budapesten ahol nincs dedikált, különálló bicikliút ott közlekedhetek nagyon lassan és körültekintően, megállásra készen a járdán?

Figyelt kérdés

Vagy megbüntet a rendőr?

Autók, buszok közé biztosan nem megyek be, az szerintem felér egy öngyilkossággal :S


2020. márc. 24. 18:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2020. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

a KRESZ szerint tilos, ill. csak nagyon különleges esetekben megengedett a járdán közlekedés.


Igen, megbüntetHET a rendőr - de gyakorlatilag nincs erre kapacitásuk.


Amúgy ha nem mersz az úton tekerni, akkor inkább mondj le a városi biciklizésről.

2020. márc. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
A kerékpár jármű, járműveknek pedig az úttesten a helyük. Ha tolod, akkor közelkedhetsz a járdán. Akár gyorsan is.
2020. márc. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%

Nem.

De van 2 kivétel:

1) az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan.

2) 12 éven aluli vagy és főúton közlekedsz


Ezekben az esetekben max. 10-zel, a gyalogosok zavarása nélkül mehetsz a járdán.

2020. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Igen ez így van, de nem árt tudni, hogy a "nem alkalmas..." nem azt jelenti, h pl kátyús, v. Ilyesmi! Hanem azt, ha pl egy baleset miatt teljes útzár van
2020. márc. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

"a "nem alkalmas..." nem azt jelenti, h pl kátyús, v. Ilyesmi"


Says who? Ha a nagy forgalom és a jelentős sebességkülönbség miatt életveszélyes kerékpárral kimenni az autók közé, akkor az szerintem beletartozik abba a kategóriába, hogy az út nem alkalmas a kerékpáros közlekedésre (pl. az autópályákról pont ilyen okból van explicit kitiltva a kerékpáros forgalom).


A fentebb linkelt rendőrségi állásfoglalásról annyit, hogy bizonyos szakaszokon én is járdán tekerek és a kint álló rendőr sem büntetett meg érte. Ők is csak értelmezhetik a jogszabályt, de nem határozhatják meg, hogy hogyan kell értelmezni.

2020. márc. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Azt nem értem , hogy miért volnál egyáltalán nagyobb biztonságban a járdán ? Városban gyakoriak a kereszteződések és sokszor nem látható, ha a járdán biciklizve valaki a kereszteződéshez ér. Ezen kívül a falak mögül, ajtókból előlépő gyalogosok, garázskijárókból kiálló autók igen veszélyesek bringásnak, rolleresnek, mert hatalmasat lehet tőlük esni.


Bringázásnal pont a láthatóság a fontos, ehhez képest te meg elbújnál a járdán?

2020. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#6: az senkit nem fog érdekelni (a rendőrt főleg nem...), hogy te miként vélekedsz erről!


Tessék elolvasni a vonatkozó szabályokat + rendeleteket, és egyértelműen kiderül számodra is, hogy az a kitétel mit jelent!

A rendőr nem fogja megkérdezni a véleményedet, mikor büntet!

2020. márc. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

[link]


"Az alkalmatlanság az út fizikai állapotától függ, azaz arra hivatkozva, hogy az úttesten jelentős a járműforgalom, nem szabad a járdán bicajozni.


Vagy, ahogy a jogi értelmezésben olvasható:

„Nem alkalmatlan az úttest a kerékpározásra, ha azon nagy a forgalom és emiatt ott veszélyes közlekedni vagy az úttesten jelzőtábla, illetve szabály tiltja a kerékpárral való közlekedést, tehát ezekben az esetekben a járdán tilos a kerékpározás.”


Alkalmatlan például az úttest akkor, ha útfelbontás miatt lehetetlen közlekedni, nagy eső után, térdig érő pocsolyák, vagy egy rossz minőségű földút esetében stb."

2020. márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
33%

#8: Én elolvastam, neked is ezt javaslom. A rendeletek sehol nem definiálják, hogy mit jelent a kerékpározásra alkalmatlan úttest, innentől kezdve, hogy a rendőr büntet-e a járdán tekerésért az mérlegelés kérdése*. Bárki, aki nem hatóság, az pedig csak vélekedhet róla. Én is ezt teszem, ti is ezt teszitek és azok az oldalak is azt teszik, akiket linkeltek többen is.


* Például: mifelénk van egy szűk egyirányú utca, amitől kb. 2 méterrel beljebb egy széles gyalogosjárda van, minimális gyalogosforgalommal. Soha, ismétlem soha nem láttam még azt, hogy bárki is a szűk úttesten tekert volna, és a rendőr sem szokott azon a helyen büntetni érte, talán azért, mert ő is úgy vélte, hogy az a kihalt járdaszakasz alkalmasabb/biztonságosabb a kerékpározásra, mint a szűk úttest.

2020. márc. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!