Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az Eurocity vonatokra miért...

Az Eurocity vonatokra miért csak a Bécs-Budapest-Keleti vonalra kell helyjegy? Ami a Nyugatiból indul Szob felé arra miért nem kell?

Figyelt kérdés
Én spec. győri vagyok , és elszomorító, hogy az 1-es vonalon csak a személyvonatokra nem kell semmi pluszot fizetni. Lehetne itt is helyjegy nélküli, úgy lenne igazságos!
2020. márc. 29. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
17%
Ha jól tudom nem kötelező a helyjegy, csak opció, ha garantált fix helyet akarsz. Bár ez 3 éve volt, lehet azóta kötelezővé tették.
2020. márc. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Belföldi forgalomban kötelező ☹️
2020. márc. 29. 09:12
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

A szobi iránnyal azért nem vethető össze a győri, mert a Budapest - Érsekújvár szakaszon kimondottan kihasználatlanok a vonatok, ráadásul az amúgy nem kifejezetten indokolt nagymaros-visegrádi és szobi megállások célja is az, hogy a belföldi személyszállítást e vonatok esetében is jogszerűen támogathassa az állam. Igazából az a vonatonként kb egy tucat utas nem okoz zsúfoltságot, nem oszt, nem szoroz.


Ezzel szemben a győri EC vonatok jellemzően jó kihasználtsàggal közlekednek és ennek megfelelően a túlzsúfoltság elkerülésének az eszköze a kötelező helyjegyvàltás.

2020. márc. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!