Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországon mikor lesz...

Magyarországon mikor lesz végre olyan a közlekedés mint az USA-ban? Az USA-ban nem divat a gyorshajtás, hanem a biztonságos közlekedést részesítik előnyben.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 3. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Ezt meg milyen kútfőből merítetted?
2020. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ott élek.
2020. ápr. 3. 21:56
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Lol. Baratnom nemreg egy DUI + gyorshajtasra ment a birosagra mint eskudt. Nem tudom, hol laksz, de felenk (Sacramento, CA) eleg gyakori...
2020. ápr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

En is USAban elek.

Ugy latom itt is szeretnek az emberek gyorsan menni, igaz nem annyira gyorsan mint a magyarok mert a nagy forgalom miatt nem lehet gyorsan menni, sokszor meg a sebesseghatart sem ered el.


Biztonsagos kozlekedes? az neked biztonsagos kozlekedes hogy az emberek nem indexelnek, athajtanak a piroson, tailgatelnek( egesz kozel jon a mogotted levo autos), bevagnad eled a masik savbol?

Sok a roadrage kint.

Mas a vezetesi moral de osszesegeben a magyar szerintem jobb.


Ha kint elsz akkor miert erdekel hogy Magyarorszagon hogyan vezetnek?

Engem nem erdekel mert nem erint.


USAn belul is elter a kozlekedes. Van olyan allam ahol gyakrabb hogy az emberek hasznaljak az indexet. Nalunk eleg ritka.

2020. ápr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

elég pökhendi a kérdés. Éltem olyan ázsiai országokban, ahol bizony kapaszkodni kell a stílusuk miatt. Pár nap és megszokható.


Amúgy amerikai közlekedést a magyarral összehasonlítani? Ez a kérdés inkább dicskvés. Én Bp -en élek, de nem szarozom a közlekedést. Akinek nem tetszik, az menjen az usába.

2020. ápr. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Soha. Miért lenne olyan?


Egyébként a magyar vezetési morálban nem a gyorshajtás a legnagyobb probléma. Szerintem a túl rövid követési távolság és ez az egymás "büntetgetése" sokkal nagyobb probléma.

2020. ápr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

a #6 értek egyet...

én soha nem értettem azokat, akik mérlegelés nélkül mondogatják, hogy gyorshajtás, mert ez nagy vonalakban attól függ hol történik.

ebben az országban is a biztonságos közlekedést részesítik előnyben csak a sofőrök zöme alkalmatlan vagy rosszindulatú a közlekedésre.

rengeteg nyugdíjas ül a volán mögött akiknek már nem szabadna, előítélet nélkül mondom a sok nőt akik egy sávváltásra is alkalmatlanok stb

sokan kudarcként élik meg hogyha őket megelőzik, vagy nem hagyja magát megelőzni ugyanis gyorsít veled együtt, párhuzamos közlekedésre alkalmas úton a nem jobbra tartás mivel ő beállt egy sebességre és tőle már nem lehet gyorsabb, három sávos pályán a külső sáv mintha ördögtől való lenne, mindenki a középsőben megy, 140-160-as tempónál életveszélyes besorolásokat csinálnak a másik elé persze szabályosan indexelve hiszen az nagyon fontos csak éppen a halálba vinne.

vagy hol értjük a gyorshajtást? lakott területen? ahol én élek ott elég sűrűn 100 körül mennek el a kocsik a ház előtt úgyhogy ezekre én azt mondom hogy büntetni kellene végtére is így megölhet bárkit.

vagy mi a biztonságos az állandó ámbár fölösleges indexelés? én levezetek 1200 kilométert úgy hogy egyszer nem kapcsolom be ha nem muszáj mégsem provokálok veszélyes helyzeteket. a legtöbben használják viszont azt sem tudják hogyan kellene és ez a nevetséges...

a magyar autópályákra nagyon komoly autópálya-rendőrséget kellene felállítani akiknek csak szélsőséges esetben kellene a sebességet figyelembe venni és éppen ellenkezőleg a nem megfelelő magatartást kellene büntetni

2020. ápr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott elek... haha, hol? Valami pici floridai faluban ahol a nyuggerek csak vasarnap kocsikaznak?

Nem divat a gyorshajtas? El vagy tevedve! LA-ben rengeteg gyorshajtoval talalkozom napi szinten (na jo, nem mostanaban, hanem meg a krizis elott), es nemcsak a Ferrarik meg a Lambok szaguldoznak, sot, ok a legkevesbe, hanem a macskajancsi Camry-k meg a leultetett Civic-ek. Az iranyjelzo elhagyast mar nem is emlitem :(

Evente jarok haza. En ugy latom Mo-n meg mindig normalisabb a kozlekedesi moral, mint itt.

2020. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az USA-ban lakosságarányhoz mérve majdnem másfélszer annyian halnak meg közlekedési balesetben, mint Magyarországon. 2018-ban az USA-ban 100.000 emberre 11,2 közlekedési halálozás jutott, Magyarországon 6,5. Miről beszélsz?
2020. ápr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy az USA-ban 14 évesen már jogosult lehetsz autó vezetésére. Gondold el ha itt ilyen lenne akkor mi lenne. Az egy dolog, hogy kötelezően ülnie kell mellette egy tapasztaltabb sofőrnek, de nála mégsincsenek pedálok se kormány
2020. ápr. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!