Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A 4. kerületben, az Újpest-köz...

A 4. kerületben, az Újpest-központban van olyan kamera, ami a piroson áthaladókat figyeli?

Figyelt kérdés

Tudtok esetleg ilyesmiről?


Ma sikerült benéznem egy lámpát :(


2020. ápr. 7. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Van.
2020. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi.


Ez innentől akkor 50e forint, és pont, ugye?

2020. ápr. 7. 17:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Dehogy van. Sehol nincs ilyen Budapesten.

Akkor van bünti ha rendőr látja, kamera alapján nincs.

2020. ápr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pontot meg főleg nem adnak, honnan tudnák ki vezeti. Nem biztos, hogy tulaj, hozzátartozó ellen meg nem kötelező vallomást tenni
2020. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy van ilyen térfigyelő kamera, ami ezt IS figyeli.

De hogy ezeket a felvételeket a rendőrség végignézze, feljelentgesse a piroson áthajtókat, arra nem hiszem, hogy van kapacitásuk. Szóval az esetek többségében, max. helyszínit adnak a piroson áthajtásért.


Olyan piros lámpán áthajtást figyelő automatizált rendszer (mint pl. a gyorshajtást figyelő VÉDA) nincsen Magyarországon.

2020. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#3-4: A pontot úgy értettem, hogy "és itt a vége" :)


#5: Szerintem a legnagyobb kérdés, hogy van-e automatizált rendszer, ha van, be van-e kötve az Újpest-központi, és ha igen, mire (tudok olyan helyet, ahol csak az egyik irányból történő balra -szabálytalan- kanyarodást figyeli a kamera), amennyiben pedig csak élő szerv figyeli ezeket, akkor ott, helyben látta-e valaki, ha nem, akkor pedig visszanézi-e valaki, valamikor.


Nektek legyen igazatok!


Ha esetleg mégis érkezne valami, az ellen egyébként lehet védekezni valamilyen módon? Úgy tudom, már nem játszik jó ideje a "nem is én vezettem" érv, de valami kérelemmel nem lehet élni?


Még egyszer köszi a válaszokat.

2020. ápr. 7. 21:31
 7/10 anonim ***** válasza:
#4 vannak olyan szabálysértések - még ha nem is ez - amely esetén "objektív felelősség" alapján megy a birság, azaz a tulajdonos (akinek a nevén van a kocsi) biztos, hogy kap büntetést, bárki is vezette az autót.
2020. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is így tudom, rég elmúlt már, mikor azt lehetett mondani, hogy rokon vezette az autót, akit nem kívánok megnevezni.
2020. ápr. 8. 10:24
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es, igen, tudom, hogy ebben az esetben van bírság, függetlenül, hogy ki vezetett. a pontra írtam, hogy nem kap senki kamera alapján, de aztán írta a kérdező, hogy nem büntetőpontot értett a pont alatt, úgyhogy lényegtelen is.

huh, remélem érthető :D


de továbbra is nyugi, nem fog jönni semmi csekk. százával kapnának Pesten emiatt büntit, mégsem hallani róla.

2020. ápr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi az ismételt reakciót, csak a köszit, illetve azt tudom újra hangoztatni, hogy legyen igazad :)


Ha látta is valamelyik éber rend őre, remélem azt is látta, hogy megvártam, amíg a szembe forgalom elmegy, és csak utánuk kanyarodtam, magyarán azon túl, hogy figyelmetlen voltam, valahol mégis körültekintően jártam el.

2020. ápr. 8. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!