Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha én egy gyorsítósávba...

Ha én egy gyorsítósávba hajtok, ami egyben buszmegálló is, akkor a busznak előnye van a buszmegállóba hajtani vagy nekem van előnyöm, mert a gyorsítósávban vagyok már?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 9. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
előnye? lol
2020. ápr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Ennek a kitalált közlekedési helyzetnek semmi értelme, több sebből vérzik.
2020. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Gyorsítósávon hogyan lehet buszmegálló? Mutass egy helyszínt, mert szerintem valamit benéztél...
2020. ápr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én tudok ilyen helyszínt, Érd M7 csomópont. Ha a busz jön mögötted, mire az megáll te már rég nem vagy ott. Ha pedig előtted áll, vagy megállsz mögötte és megvárod míg elindul, vagy megelőzöd, ha a forgalom engedi.
2020. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha erre a megállóra gondolsz, akkor ez nem gyorsítósávon van:

[link]

2020. ápr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van ilyen, az a kérdés, hogy kinek van előnye.
2020. ápr. 9. 19:34
 7/11 anonim ***** válasza:
A busznak a sávváltás szabályai szerint kell eljárnia, szóval neked van elsőbbséged. Kivétel ha hóval van borítva az út, hiszen akkor a sávod nem látszik, a macisajt viszont igencsak látszik.
2020. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hol? Már korábban is kérdeztem, de még mindig nem mutattad meg.


Gyorsítósáv gyorsforgalmi utakon van, már csak ezért sem elképzelhető, hogy ott buszmegálló van. Amit te annak nézel az szerintem egy kanyarodósáv lesz.

2020. ápr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Kamus.Miért nem autópályán van vasúti sorompó.
2020. ápr. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyorsítósáv vagy kanyarodósáv elsőbbségadás szempontjából nem különbözik egy "sima" sávtól. A buszmegálló egyébként sem befolyásol semmit ilyen szempontból.
2020. ápr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!