Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárral büntettek már meg...

Kerékpárral büntettek már meg a rendőrök, miként zajlik egy ilyen helyzet?

Figyelt kérdés

Amennyiben haladás közben vétesz a KRESZ ellen, azaz nem történik baleset, tehát nem kell megállnod, utánad mennek autóval, üldöznek? :-o

Trafipax méri a kerékpáros sebességét is? Ha méri, miként azonosítják be a kerékpárost? :-o



2020. máj. 3. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Hát nem gyorshajtás miatt. Nem volt világításom, leintettek,azt mondta, hogy világítás nélkül nem mehetek el errefelé (nem volt másik út)20 ezer(!) ft a taksa.De rendes volt, megengedte, hogy kitaláljam, milyen világításom lesz. Volt nálam zseblámpa és madzag, felmadzagoltam, és így nem kellett büntetést fizetnem.
2020. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Közúti ellenőrzést végző rendőr nem megy utánad. Ha nem állsz meg, számíthatsz rá, hogy a szolgálatban lévő összes járőr tudni fog rólad a városban.
2020. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Egy volt kollegam bringaval jart dolgozni. Egyszer kesett fel napot: Hungaria krt belso vagy kozepso savban tekert, tobb piroson is atment, egy rendorauto elkezdte uldozni szirenaval, es hangosbeszelon szolitottak fel megallasra. Persze a fule be volt dugaszolva, semmit nem hallott, azt hitte mas miatt megy arrafele a szirenazo rendoauto. Amikor felfogta, hogy ot probaljak megallitani, akkor kirugott oldalra a rendorauto fele, es sikerult a tukrot lerugnia. Ezutan megprobalt felugratni a jardara, hogy eliszkolhasson, de pofara esett, es ekkor kipattant a ket rendor a kocsibol, es beleterdeltek a hataba.

Kapott 300ezer ft penzbirsagot, meg ha lett volna jogsija, azt 2-3 evre bevontak volna. Igy csak nem szerezhetett jogsit ennyi ideig.

2020. máj. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Egyszer egy sikertelen próbálkozásban volt részem. Akkor még láthatósági mellény volt előirva. Meg akrt vágni a hiánya miatt.

Mondom a bringás hátizsákomon van olyan huzat, ami ugyanolyan, része a hátinak.

Nem jó, mondja, mert mellény van előírva.

Én szépen elcsomagoltam a zsebébe.

Elővettem a mellényt, magamra öltöttem.

Főlé rávettem a tatyót, ami ügy hátulról teljesen eltakarta.

Így rendben vagyunk?

Rendben b+, menjen a fenébe!

2020. máj. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Ismerőst

Versenybringás

Gyorshajtásért

2020. máj. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%

Vicces vagy #3!


Ha pl. van A B C jogosítványa is a példabeli brigásnak, akkor melyik kategóriát vették volna el, és miért pont azt?

Egyáltalán milyen alapon kerülne szóba bármelyik kategóriás jogosítványa, amikor kerékpáros afférja volt?

Gondolkozz!

2020. máj. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

#6: orulok, hogy ismered a szabalyokat. Ja, nem.

Ha vkinek bevonjak a jogsijat, akkor az osszes kategoria bevonodik. A peldaban emlitett bringas egy alkalommal annyi buntetopontot gyujtott a halmozott szabalyszegeseivel, hogy annak a kovetkezmenye, hogy ugrik a jogsi. Ilyen ez.

2020. máj. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#6: A kerékpár is jármű (olvasgasd a kreszt!), tehát ha vki kerékpárral követ el szabálysértést, ugyanúgy büntethető, mintha autóval vagy motorral, vagy kamionnal követett volna el szabálysértést.
2020. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez is igaz, és az is igaz, de mind a ketten másról beszéltek. Azt bátorkodtam megkérdőjelezni, hogyha bringával szabálytalankodik akkor annak mi köze van a jogosítványhoz?

A bünzetőpontok összegyűjtése más téma .......

2020. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Én anno suhancgyerek koromban kaptam egy Mountain Bike-ot. Vastag gumik voltak alatta, így kellő hajtóerővel nagy sebességet el tudtál érni. Bementem egy faluba ahol mindenhol 30 a sebességhatár de elkapott egy erős hátszél, így gondoltam kihozom a maximumot. Sebességmérő szerinti 49km/h-val előztem be a szabályosan haladó rendőrautót. Szerintem még ők is megijedtek ahogy elsuhantam mellettük. Végül villogóval utánam jöttek és egy figyelmeztetéssel elengedtek :D
2020. máj. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!