Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek aki jogsit szerez...

Szerintetek aki jogsit szerez az mindenképpen át fogja élni egyszer a balesetet?

Figyelt kérdés
Tény, hogy manapság egyre több jogosítványt osztogatnak, egyre több autó jár az utakon. Tehát dinamikusan növekedik a forgalomban részt vevők száma. Szerintetek ebből kifolyólag manapság aki egyszer jogsit szerez az nem ússza meg vezetési pályafutását baleset nélkül? Legyen ez egy koccanás vagy egy durvább baleset.

2020. máj. 5. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

"Tény, hogy manapság egyre több jogosítványt osztogatnak"

- egyre kevesebb a fiatal, szóval nem tudom honnan szeded azt, hogy ez tény.


"egyre több autó jár az utakon"

- és ezt?


"Tehát dinamikusan növekedik a forgalomban részt vevők száma."

- Azt mondod?


"aki egyszer jogsit szerez az nem ússza meg vezetési pályafutását baleset nélkül? Legyen ez egy koccanás vagy egy durvább baleset."

- A statisztika szerint igen.

2020. máj. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem csak fiataloknak osztogatnak jogsit. Én 2 középkorúval vizsgáztam egyszerre.


Egyébként meg te tudod bizonyítani azt, hogy a forgalomban részt vevők száma csökken folyamatosan? Nem a semmiért tervezik a hibrid autók népszerűsítését.

2020. máj. 5. 18:30
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

"Egyébként meg te tudod bizonyítani azt, hogy a forgalomban részt vevők száma csökken folyamatosan?"

- miért kellene bizonyítanomM Nen állítottam semmit. Ellentétben veled.


"Nem a semmiért tervezik a hibrid autók népszerűsítését."

- Ja meg a húsvéti tojások festést. Hogy ennek mi köze a kérdésedhez azt nyilván csak az ápolóid tudják megmondani.

2020. máj. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen törvényszerűség.

Nyilván ha valaki sokat vezet, az nagy valószínűséggel lesz részese balesetnek, de nem szükségszerű.

Pl. Nekem 5 éve van jogsim, balesetben még csak utasként vettem részt.

2020. máj. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos. Van, aki nem is vezet utána, van, aki sokat. Én 3,5 éve vezetek napi szinten, balesetem még nem volt, de láttam már párat (az egyik egy frontális volt 90-nél, eddig ez a legdurvább amit láttam, kb 30 m-rel mögöttem történt), illetve volt pár necces szitum, amikor majdnem összetörtek, de eddig mindet elkerültem szerencsére.
2020. máj. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én csak 2 éve vezetek napi szinten, necces helyzetem volt már vagy kettő, de saját részes balesetben, illetve szemem előtt megtörtént balesetben még soha, mégcsak utasként sem volt részem. Olyan volt már, hogy ha 2 perccel korábban elindulok akkor pont előttem csattannak össze, de valahogy mindig elkerültem ezeket.

2020. máj. 5. 19:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

15 éve van jogsim, eddig egy balesetem volt. Őzzel ütköztem, kikerülhetetlen volt, mert hirtelen ugrott elém, eleve 40-el mentem ott, ahol 90 volt a megengedett, egyrészt mert kanyaros volt az út, másrészt eleve tudtam, hogy vadveszélyes környék, és párzási időszak van (ősszel volt). Ez ráadásul külföldön volt, de akkora baja nem lett a kocsinak, hogy ne tudtunk volna hazavezetni, és a Casco megtérítette a kárt.


Nyilván minél több ideje és minél többet vezetsz, annál nagyobb az esélye, hogy benne leszel legalább egy balesetben. Persze lehet olyan szerencséd, hogy hiába vezetsz sokat, leélsz egy életet enélkül.

2020. máj. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Előttem írták:

minél többet vezetsz, annál nagyobb az esélyed a balesetbe lesz részed.

Véleményem:

minél többet vezetsz, annál nagyobb az esélyed, hogy kialakul egy védekező reflex, bizonyos rutin, vagyis hogy NE LEGYEN baleseted.

Na, akkor most válassz!. :D

2020. máj. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat vezetsz, akkor tapasztaltabb leszel és nagyobb eséllyel kerülöd el a baleseteket.

Ugyanakkor, ha sokat vezetsz, akkor több esélyed van a balesetre.


Egy egyszerű modellel élve:

Egy tapasztalt sofőr 1 millió km alatt átlagosan 1 balesetet szenved el, egy tapasztalatlan meg mondjuk átlagosan 100 ezer km-enként egyet. Viszont ha a tapasztalt sofőr mondjuk 1 év alatt vezeti le a 100 ezret, a tapasztalatlan meg 10 év alatt, akkor végülis ugyanolyan gyakran lesz balesetük.

2020. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tothp ***** válasza:
100%

Sok az autó. Egyre ingerültebbek az emberek. Romlik a morál. Nem törvényszerű, de egyre nagyobb az esélye, hogy nem úszod meg kisebb- nagyobb balhé nélkül.

Jellemzően nem a friss jogsisok csinálják a problémát.

Ha rendesen megtanultak vezetni, akkor is eleinte óvatosak, megfontoltak. Aztán jön egy szakasz, amikor már van némi vezetési rutin. De a tapasztalat még kevés. Ilyenkor szokott lankadni a figyelem és beütni a ménkű.

Itt most nem beszélünk az ittas vezetésről, a közúti versenyzőkről, a féldisznóért vett jogosítványról, és a bontószökevény gépekről.

2020. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!