Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előszőr mennék Ausztriába...

Előszőr mennék Ausztriába autóval? Mire kell figyelni közlekedés terén leginkább?

Figyelt kérdés

Mert én úgy tudtam Európán belül egységesek a szabályok. De úgy néz ki vannak eltérések. Ráadásul este fogok menni szóval félek, hogy benézek majd egy táblát vagy valami náluk teljesen alapvető dolgot.

Így az lenne a kérdésem, hogy mik a legfontosabb szabályok amik ott eltérnek és amire oda kell figyelni, és közlekedés illetve közlekedési kultúra szempontjából milyen eltérés van, hogyan szokás viselkedni az utakon?


Amikről eddig tudok:

- A sebességkorlátozást a lakott terület tábla illetve a kereszteződés nem oldja fel. Tehát ha látok egy 70-es táblát akkor addig megyek 70-el amíg nem látok egy másik táblát.

- Van valami IGL sebességkorlátozás ami akkor van ha túl sűrű a forgalom és magas lenne a légszennyezettség, ekkora lassítani kell kb a sebesség felére mert különben nem gyorshajtásért büntetnek meg szabálysértésre hanem környezetkárosításért bűncselekményként.

- Télen hólánc és téli gumi kötelező illetve kötelező felszereléseket nagyon ellenőrzik mint láthatósági mellény meg elsősegélycsomag.

- Alkolholfogyasztás megengedett vezetésnél (bár ez engem nem veszélyeztet szerencsére mert abszolút nem iszok alkoholt)

- A parkolásra van még valami speciális szabály hogy zónák vannak és van ahol tilos megállni van ahol meg fizetős de nem parkolóautómatás hanem benzinkúton kell fizetni, de ezt nem tudom pontosan.


A segítséget köszönöm előre is!



2020. máj. 9. 11:19
 1/9 anonim válasza:
57%

Igazából nem nagyon térnek el a szokások, amiket eddig leírtál, azok valahogy így vannak. Ami nálunk nincs bevezetve az az, hogy ha dugó alakul ki az úton, akkor a kocsik a belső és a külső sávba húzódnak, hogy a mentő és egyéb ilyenek elférjenek.

Ne idegeskedj a vezetéstől, ha itt tudsz, külföldön sem lehet másképp. Jó időtöltést kint! :D

2020. máj. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Arra figyelj, hogy a gyorshajtásnál messze nincs akkora tűréshatár mint itt.

Szóval ha a tábla azt írja, hogy 50 akkor az 50, nem pedig 63.

2020. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ja, fedélzeti kamerát nehogy használj náluk, arra nagyon harapnak az osztrákok, be van tiltva...:((
2020. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fedélzeti kamera az nálam van elől-hátúl. Azt nagyon muszáj lenne leszerelnem vagy elég ha szigetelőszalaggal körbecsavarom? Mert ha meg is állít a rendőr akkor mégis annyira jó, hogy azt nem rakhattam fel menet közben.
2020. máj. 9. 11:54
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
szerintem elég, ha leragasztod vagy ráhúzol valami "takarót", lényeg, hogy ne legyen bekapcsolva.
2020. máj. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A tanulóvezető matricákat leszedted már? Sufnixenon kiszerelve? Először ezeken kellene túlesni.


Az IGL nem azt jelenti, hogy feleannyival kell menni, hanem azt, hogy ha túlléped a megengedettet, akkor nagyobb büntetést kapsz. De ugyanúgy annyival kell menni, amennyi a megengedett. Ha túl lassan mész az autópályán, azért is kiszednek a rendőrök.


#1: frissítened kellene a KRESZ ismereteidet, nálunk is be van vezetve a mentősáv 2012 szeptember óta!


KRESZ 37.$. (8) Az azonos irányú forgalom számára két vagy ennél több forgalmi sávval rendelkező autópályán és autóúton kialakult forgalmi torlódás esetében - a (4) bekezdés b)-e) pontjában meghatározott járművek akadálytalan továbbhaladásának biztosítása érdekében -


a) a belső (bal szélső) forgalmi sávban közlekedőknek szorosan a forgalmi sáv bal szélére kell húzódni,


b) az egyéb forgalmi sávokban közlekedőknek a forgalmi sávban a lehetséges mértékben jobbra kell húzódni

2020. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért írtad ki kétszer a kérdésed? Tényleg megér neked ez ennyi gépelést? Megnézhetted volna az interneten is, biztosan van olyan weboldal ahol részletesen le vannak írva a közlekedéssel kapcsolatos szabályok Ausztriára vonatkozóan.
2020. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 belinkelnéd a másik ugyanilyen kérdést? Nem láttam se alatta se fölötte csak ezt
2020. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki kétszer, mert az előző túl hosszú lett és nem képesek x mondatnál többet értelmezni az emberek, úgy látszik betelik a memória, aztán kamukérdésnek lett bélyegezve és majdnem senki nem válaszolt csak veszekedett.

Másrészt meg mivel előszőr fogok külföldre utazni a kocsival, ezért biztonságból megkérdezem itt is, mert itt olyan fogsz válaszolni aki tapasztalatból tud talán mondani többet mint amiket én találtam.

Nem gondolod, hogy az utánanézésen már túl vagyok? De imádom, hogy ez az oldal lényegében használhatatlanná vált a hozzátok hasonló felhasználók miatt.

Szerintem van aki csak ezért jár ide fel szórakozni, egyszerűen más okot nem tudok elképzelni. Valaki tényleg ennyire ráér? Ha nem tudsz választ adni a kérdésre, azért még írj oda valami mocskolódást, mert az biztos segít legalábbis neked mert te jobban érzed magad tőle, ez a legfontosabb.

2020. máj. 9. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!