Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben ki a hibás? (videó)

Ilyen esetben ki a hibás? (videó)

Figyelt kérdés

Még nincs 1 éve, hogy megszereztem a jogosítványomat. Konkrétan emlékszem az oktatóm szavaira: "balesethelyzetben nem szabad félrerántani a kormányt, mert ha el is tudod kerülni az ütközést, de a manővered miatt más valaki szenved el károsodást, akkor annak már te leszel az okozója, te leszel a vétkes, és nem az, aki a láncot elindította". Nem biztos hogy így mondta, de a lényege ez volt.

Most találtam egy olyan videót, amiben pont ez történt: [link]

Itt a Skoda sofőrje kikerüli a sávjába csúszó Lada-t, de emiatt belecsúszik a kamerás autóba. Tehát itt a kamerás autó kárát majd a Skoda-s fogja megfizetni? És nem a balesethelyzetet megteremtő Lada-s? (Az most szerintem mindegy, hogy megfizeti-e, vagy biztosítón keresztül rendezi, a lényeg hogy szeretném tudni, hogy itthon Magyarországon egy ilyen esetnél ki lenne a vétkes.)



2020. máj. 17. 20:59
A kérdező szavazást indított:
A Skoda-s a hibás.
A Lada-s a hibás.
21 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Az a hibás, aki a vészhelyzetet előidézte, nem az, aki ütközött.

Nem ennyire egyszerű, mert több körülményt vizsgálnak.

Sajnos leg%ltöbb esetben a balesetet okozót nem lehet megtalálni.

2020. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

A skodás!

Vétlen, harmadik személyre nem húzzák rá a kormányt!

2020. máj. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
A frontális ütközést el kell kerülni vagy legalábbis mindent megtenni érte. Így szól a kresz
2020. máj. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

3-as, nem, a frontális ütközést nem a KRESZ emeli ki, hanem a józan ész és életösztön.


Kèrdező, a balesetért a veszélyhelyzet előidézője a felelős, de vizsgálják, hogy a többi közlekedő is megtett e mindent , ami az adott helyzetben elvárható, a baleset(ek) elkerüléséért. Az ábrázolt a helyzetben ez megàll a skodás vonatkozásában.

2020. máj. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Én videóról nem tudom megállapítani, hogy mennyivel mentek, de mindkét autó hatalmasat csúszott.

Talán a ladás relatív gyorshajtása okozhatta a megcsúszást. A skodásnak nem volt más választása, mint balra húzni. A jobb sávban forgalom volt, ha arra tér ki az ütközés előtt, akkor ott mentek volna bele, vagy felökleli az előtte menőt. Nincs jó döntés.

Mivel ilyen nagyot csúszott, ő is gyorsabb lehetett.

A rövidke részletben úgy látom, a többiek is ezen a sebességen mehettek. A januári ködben az út úgy is síkos lehet, hogy nem látni rajta sem jeget, sem vizet. Nem biztos, hogy észlelték a csúszásveszélyt, ami sima közlekedési helyzetben nem mutatkozott meg.

2020. máj. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól látom orosz rendszáma van, ott nem tudom hogyan működnek a biztosítók. Ha Mo.-n történt volna ez meg, akkor a Lada-s mindenképpen hibás, de a felvételt készítő kárát a Skodás biztosítója fizette volna, mert végső soron ő ment neki. Teljesen ugyanaz a szituáció, mint amikor egymásba hajtanak az autók és mindenki az előtte lévő kárát fizeti. A fenét sem érdekli, hogy ki indította el a láncreakciót.
2020. máj. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Voltam én már első egy többszörös ráfutásban. A három összetört kocsi kárát mind a belénk romboló biztosítója fizette. Szép is lenne, ha a vétlennek nem csak az autója törik, de még a biztosításból is anyagi kára lenne.
2020. máj. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Teljesen ugyanaz a szituáció, mint amikor egymásba hajtanak az autók és mindenki az előtte lévő kárát fizeti."

Dehogy ugyanaz. Ott azért fizetik az előttük lévő kárát, mert nem tartották be a követési távolságot.

"Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni."

Itt a Skodás csak akkor lesz hibás, ha megállapítható a relatív gyorshajtás, vagy bármi szabálysértés.

2020. máj. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!