Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tudok kezdeni az agresszív...

Mit tudok kezdeni az agresszív, türelmetlen autósokkal? Vagy bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Mondhatni kezdő sofőr vagyok, nagyjából fél éve van jogosítványom de inkább országúton szoktam közlekedni mint városban. Ha bemegyek egy körforgalomba vagy kereszteződésbe jobb szeretek megfontoltan, biztonságosan behajtani, inkább vigyázok magamra minthogy siessek.

Csak annyi a probléma, hogy a többi közlekedőnek ez nemigazán tetszik.Ilyenkor gyakran agresszívan neki állnak dudálni mint az ökör.


Vajon velem van gond, hogy nem tudom felvenni a kötlekedés ritmusát vagy a többi autós túl agresszív/türelmetlen?

Szerintetek érdemesebb lenne sietősebben közlekedni vagy inkább sz*rjam le a dudálókat?



2020. máj. 22. 15:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha hajtanál be a körforgalomba, egyszerre tudnál indul a tőled balra eső, behajtani készülő autóval, elindulsz?

Azt a helyzetet mondom, mikor a bent lévő a te utcádba hajt ki a szembe sávba.

Mért én igen.

Na ekkor szoktam kapni a kürtszót...

Fel van háborodva az ipse, hogy én is közlekednék, próbáltak már ilyen helyzetben nekem is jönni, nem értem...

2020. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%
A 8-as tökéletesen leírta a lényeget, pontosan ugyanígy gondolom én is. Legyél mindig körültekintő és a biztonságot tartsd szem előtt első sorban. Másfelől, bizonyos idő elteltével több rutinra teszel szert így dinamikusabban, kicsivel bátrabban fogsz vezetni, ez kb mindenkinél így van. Aki meg ráddudál, meg siet valahova, hát az az Ő baja, el kell engedni.
2020. máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb 1 éve van jogsim,én nekem kint van a T-betű..

Az a tapasztalatom,hogy bár kényszeresen megelőznek miatta,pedig tartom az előirt sebességet,de más helyzetekben viszont türelmesebbek,és óvatosabbak is a mögöttem lévők.

Nagyobb követési távolságot tartanak,lejtős indulásnál nem áll a sgembe, lámpás indulásnál sem kaptam még sose dudát..

Amugy meg ha 4 éve van az embernek jogsija,de ritkán vezet akkor tapasztalatlan és lassú. Én azt mondom tedd ki a matricát,ha megelőznek na nagy bumm..ha annyira siet menjen.

2020. máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
71%

Én kezdő, fél éves jogsival voltam türelmetlen, dudáltam le mindenkit és cikáztam a sávok között. STOP táblás kereszteződésnél megálltam, majd mikor észrevettem, hogy közeledik valaki, bevágtam elé. Most jelenleg 12 éves jogsival a kézben sokkal visszafogottabb, türelmesebb és kényelmesebb vagyok. Nem volt soha balesetem, szimplán csak megjött az eszem :)

A vicces az, hogy nekem is kint volt a T betű :DDD

2020. máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
5%
Tempó,tempó
2020. máj. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!