Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha van egy zebra közlekedési...

Ha van egy zebra közlekedési lámpákkal a végein, a zebrától néhány méterre át szabad menni az úton?

Figyelt kérdés

2020. jún. 9. 15:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem.
2020. jún. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Sem lámpával, sem lámpa nélkül. Ha egyik lábad lelóg a csíkokról, az még belefér, de méterekkel arrébb semmiképpen sem, mint ahogyan zebramentes helyeken sem.
2020. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De pl. egy olyan utcában, ahol nagyon hosszan (500 méter vagy több) nincs zebra, ott gond nélkül átmennek az emberek egyik oldalról a másikra. Ennek az utcának a végén van egy zebra az utca két oldala között. A zebrától jobbra van egy főút. Ha a zebrától néhány házzal balra megyek át az úton ezen az utcán, az baj? Szerintem ilyenkor szabályos, mert ha még jobban balra megyek, ott már simán át lehetne menni a másik oldala.
2020. jún. 9. 17:17
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Van erre ítélkezési gyakorlat, de hogy ez 30 méter vagy 100 méter, azt nem tudom megmondani. Mindenesetre jobb nem letesztelni.
2020. jún. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%
Csak lakott területen kívül mehetsz át bárhol, de elsőbbsége ott nincs. Lakott helyen csak az útkereszteződésekben, a járda meghosszabbításának vonalában, illetve zebrán. Máshol nem szabályos.
2020. jún. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

"(5) A gyalogos az úttesten a kijelölt gyalogosátkelőhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelőhely nincs,


a) lakott területen levő főútvonalon az útkereszteződésnél (a járda meghosszabbított vonalában), valamint a menetrend szerint közlekedő jármű megállóhelyén levő járdasziget és az ahhoz közelebb eső járda között (a járdasziget teljes hosszában),


b) egyéb helyen bárhol,


a legrövidebb áthaladást biztosító irányban mehet át."

2020. jún. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
43%
Hát, ha éppen egy rendőrautó jön, akkor az vagy úgy rádtülköl, hogy beszakad a füled, vagy csak direkt rád húzódva elüt, csak hogy tudassák veled a kékbácsik, hogy nem kéne szabálytalankodni. 😁
2020. jún. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
De az szabálytalan, amit a 3-asban írtam?
2020. jún. 9. 23:09
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem már büntetett meg rendőr kb. 30 méterre zebrától.
2020. jún. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
De az én példámban nem főútvonalra gondoltam, hanem egy normál utcára.
2020. jún. 10. 06:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!