Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárúton felfestett...

A kerékpárúton felfestett gyalogos átkelőhelyen kinek van elsőbbsége? A gyalogosnak vagy a kerékpárosnak?

Figyelt kérdés

2020. jún. 22. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A zebrán (=gyalogátkelőn) mindig a gyalogosnak van elsőbbsége.
2020. jún. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Na, vajon a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen a gyalogosnak vagy a bringásnak van elsőbbsége? :)
2020. jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm, mert én is így tudtam, csak a kerékpárosok folyton elakarnak csapni egy-két kivétellel egy ilyen úton. Ezért elkezdtem kételkedni, hogy jól ismerem e a szabályt.
2020. jún. 22. 19:35
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
A gyalogosnak.Ha keresztül megy az úton akkor le kell szállni és áttolhatja a bicót.Ha meg az autóforgalommal párhuzamosan megy akkor van neki is lámpa vagy az autók lámpája vonatkozik rá is.
2020. jún. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
#4 a kerékpárúton a gyalogosnak le kell szállni a bringáról, amit pl otthon hagyott, vagy meg sem vett, és át kell tolnia?
2020. jún. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kérem szépen vegyünk vissza az indulatokból. Teljesen megértem a felháborodást, de az erőszakot és agressziót nem szeretem. Sajnos ott tartunk, hogy kevés kivételtől eltekintve azt hiszik a kerékpárosok, hogy mindig nekik van elsőbbségük. A Stadionoknál úgy száguldoznak, hogy inkább elengedem, pedig a kijelölt zebrán megyek át. Itt a Batthyányi téren szimplán figyelmetlenek az emberek, én ezt vettem észre, de aki figyel, az itt mindig elengedett. Persze tudom, hogy nekem gyalogosként is úgy kell közlekednem, hogy kellő körültekintéssel.

Köszönöm a válaszokat, és a megerősítéseket.

2020. jún. 23. 08:55
 7/12 anonim ***** válasza:
8%
Gondolom ha vezetsz/vezetni fogsz a büntetőfékezést is örömmel alkalmazod/fogod alkalmazni.
2020. jún. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#10: én? mikor te nem adod meg az elsőbbséget a gyalogosnak?

Előzékenyen és defenzíven közlekedek amúgy, vezetek furgont, személyautót, robogót, biciklizek, és bármilyen meglepő, gyalogolok is.

Viszont ha az életemre törnek, azt nem szoktam szemlesütve tűrni. Basztam már le tükröt gyalogosként mikor kishíján elütöttek a zebrán. Majd legközelebb meggondolja. Nem kell birkaként tűrni a türhőket.

2020. jún. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na, már az is kiderült, hogy nem adom meg az elsőbbséget a gyalogosnak? :D Tudsz még ilyen fantazmagóriát gyártani nekünk? Egyébként meg a birkaként tűrés meg a bringáról való lerugdosás között azért még vannak opciók. Én is közlekedem gyalog, bringával és autóval is, mégsem rúgtam fel senkit/nem öntöttem le kromofággal a járgányát, bármilyen változatos módon adták tudtomra, hogy leszarják, hogy más is közlekedik rajtuk kívül.
2020. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy vagyok vele, ha el akar ütni, inkább ő essen el, mint nekem egy boka vagy lábszártörés.

Pont te kezdtél fantáziálni, olvasd vissza a baromságaidat

2020. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!