Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Beletolattam egy, amúgy bunkó...

Beletolattam egy, amúgy bunkó módon parkoló autóba. Elérhetőségem otthagytam, most hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Egy "kedves" autós társam a parkoló kocsim mögé beállt, keresztben. Első blikkre úgy ítéltem, hogy ki tudom centizni mellette az enyémet. Sajnos benéztem, és enyhén beletolattam a bal hátsó lámpa melletti részbe. Mivel óvatosan manővereztem, nem látszik külsérelmi nyom (se az övén, se az enyémen). De én nem vagyok az a bunkó paraszt, aki szó nélkül elmegy. Egy cetlire leírtam, hogy beletolattam és otthagytam a számom, lakcímem. Lényeg, hogy HA lett anyagi kára, hogy oszlik meg a felelősség? Rosszul felmért helyzet vs. szabálytalan parkolás.

2020. jún. 26. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
ha egy álló autóba mász bele, tied minden felelősség teljesen.
2020. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Álló autó nem okoz balesetet.

Attól még, hogy bunkón parkolt 100% te vagy a hibás.

Remélem lefényképezted az okozott károkat, különben megpróbálhat rádverni olyat, amiért nem te vagy a hibás

2020. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igen, HD videót is csináltam. "különben megpróbálhat rádverni olyat, amiért nem te vagy a hibás" --> pont erre gondoltam én is.
2020. jún. 26. 12:25
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
teljesen korrektül jártál el, általában a elsunyognak a férgek semmi becsület nincs bennük, nem lesz ezzel baj így
2020. jún. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

A teljes felelősség a tiéd, de korrekt voltál.

Ha lett anyagi kára akkor a biztosítod fizeti neki, te meg két bónuszt visszalépsz, lvi 1-2000 Ft-tal megnő a biztosítási díjad. De ha eddig nem hívott, jó eséllyel már nem is fog.

2020. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha lett anyagi kárja akkor teljes mértékben tiéd a felelősség, mivel egy parkoló autónak mentél neki. Állhatott az a kocsi akármilyen szabálytalanul, mozgássérült helyen ferdén, zebrán, útközepén, minden esetben csak az lesz a hibás aki beletolatott a parkoló autóba.

Egyébként ha tényleg semmi nyoma nem lett egy karcolás sem, akkor ennyi volt az ügy.

2020. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos te lennél a hibás 100%-ban.

Teljesen korrektül kártál el.

De egyre több ilyen fogyatékos van, hogy ott van 20 m-re több szabad hely, de ő beáll a kocsid elé.

Egyszer kb 20 percet vártam egy ilyenre. Már elég közel voltam hozzá hogy bebasszam az ablakot hogy odébb tudjam gurítani.

És még meg volt sértődve miért ordítok vele...

2020. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk valaki teljesen szabálytalanul, illetve nagyon "bunkón" parkol, akkor én mondjuk lehet hagytam volna a fenébe. (Amúgy én is a becsületesség híve vagyok)
2020. jún. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Ha mögém állt volna valaki én összekarcoltam volna a kocsiját! Tudod kit akadályozzon a parasztja.
2020. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyirányú utcában jobb oldalt voltak az útra merőlegesen kialakítva parkolóhelyek, amik enyhén emelkedtek mert a járda picit magasabban van mint az úttest. Elég vegyes a parkoló, van ahol 4 autónak van kialakítva hely egyben, van ahol 2 autónak, van ahol 1 autónak. Térkővel van kirakva, festve, ahol lehet parkolni. Az utca végig van ültetve fákkal is mindkét oldalon. Beálltam orral egy 1 férőhelyes részre, tőlem balra valamivel több mint 1 autószélességnyire volt egy villanyoszlop, jobbra mellettem fa. Egy autó mellettem ha normálisan beáll és nem zavarja, hogy sárban áll, elfér. Erre beállt mellém egy Skoda Octavia kombi, az újabb, nem túl kicsi autó úgy, hogy nem figyelt arra, hogy párhuzamosan álljon velem, a két kocsi hátulja között kb. 25-30 cm volt, a kocsi két eleje között pedig kb. 70-80 cm. Az ajtót alig tudtam kinyitni, hogy beszálljak rendesen úgy, hogy nem nyitom rá a Skodára az ajtót. Az utca jobb oldalán az úttesttel párhuzamosan végig parkolóhelyek.


A kiállás manővere: mivel nekem jobbra hátulra kellett volna kiállni, ezért szinte az egész autót engednem kellett volna hátra mert az eleje ugye balra fordul - csak nem lett volna hová hátraengedni az utca jobb oldalán állók miatt. Szerencsétlenkedtem ott pár vagy 10 percig úgy, hogy közben jöttek az autók is, az utca végén lévő piros lámpa miatt álltak mögöttem és hiába indexeltem jobbra, nem engedett ki senki, hogy megpróbáljak rendesen kiállni.


Meguntam, jó széles a járda, jobbra a fa mellett kapukijáró... pont olyan ívben tudtam ráfordulni, mintha onnan állnék ki. Mindezt azért mert más oda parkol, ahol ugyan elfér, de valójában nincs helye. Ha meghúzom a kocsiját én vagyok a hibás, persze, mert nem tudok vezetni...

2020. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!