Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak Magyarországon nem...

Csak Magyarországon nem képesek az autósok elsőbbséget adni a gyalogosoknak?

Figyelt kérdés
Zebránál. Úgy van a szabály, hogy ha lelép a patkáról, neki van elsőbbsége. És mit csinál az autósok 90%a? Lelépek, mennék át, és még rám húzza a kormányt, az út felénél megyek, és rágyorsít, hogy előttem eltudjon húzni. Ismerősöm volt Németországba,(10 éve kb) és azt mondta, ott mikor még csak mentek a zebrához, már megálltak az autósok, mikor 5 méterre oda értek a zebrához. Itt ilyet sose fogunk látni?
2010. aug. 2. 10:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Az autósok nem törődnek ilyesmivel. Ők az erősebbek. Németországban v alóban adnak elsőbbséget a gyalogosnak. Ha ott állsz az út szélén,akkor megáll a kocsisor,akkor is ha nincs ott zebra.
2010. aug. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Németországban, Ausztriában tényleg már. Itt még várni kell a változásra, de szerintem javult egy kicsit a helyzet. Ebben a tém
2010. aug. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Mostmár nálunk is úgy van, hogy meg kell állni, ha a gyalogos közeledik a zebrához.

De ezzel a szabállyal csak elrontottak mindent, mert az autósok erre továbbra is tesznek, hisz eddig is jól ment, hogy rájukhúzzuk a kormányt, miért engedné át?

A gyalogos voiszont jogainak tudatásban sokkal merészebb, lelép, nem áll meg, kivág a kocsik elé.


Ehhez pedig hozzájön az is, hogy tisztelet a kivételnek, de egyes gyalogosok úgy közlekednek, mint a birka... Ne érts félre, igazat adok neked a dologban, de nemcsak azautósnak kellene tudnia a kreszt, hanem a gyalogosnak is. Szerintem pl abszolút látszik egy gyalogoson is, hogy van-e jogsija :)


Amúgy autó mellett bicajjal járok rengeteget, és azzal is az a tapasztalat, hogy a gyalogosok egy része abszolút semmilyen közlekedési morált nem követ, ő a gyalogos, a szent, és mindenki álljon meg neki.

2010. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden elengednek, te laksz rossz helyen...
2010. aug. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Pesten lakom, nem belvárosban, de elég nehéz a helyzet. És nem megyek mint a birka, hülye nem vagyok, az életem fontosabb. Lehet elütnek, lehet az autós a hibás, de semmi kedvem hetekig kórházban lenni, vagy súlyosan megsérülni. Pláne, kinézem 1-2 autósból, hogy elütne, és tovább hajtana, mintha mise történt volna...
2010. aug. 2. 11:02
 6/22 anonim válasza:
0%

Én egy Borsod megyei kisváros lakója vagyok, itt sokat javult a helyzet az utóbbi időben. Általában átengednek a zebrán.


Budapesten tényleg rossz a helyzet, ott még akkoris bevágnak elém autóval, hogyha a zebra zöldön áll :O

2010. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
0%

Meg az indexet sem ismerik. Az lenne a legjobb, ha valaki nem indekxel, levágni az egyik újját, ne félj legközelebb tudná mi a dolga.

A zebrán engem 2 x is majdnem elütöttek, mert nekik fontosann bekanyarodni előttem, és még nekik állt feljebb. Én megölném ezeket. Beteg állatok.

2010. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

nemtudom hogy vagy vele, de én ha gyalog vagyok, nem pofátlankodom le az útra ha tempóban van a kocsi még ha zebrám is van. nemtudom, mivel én is utálom ha egy gyalogos miatt meg kell állnom ezért átérzem az autós helyzetét és inkább várok. azon egyenesen meglepődök ha megáll és elenged. nem várom el.


tudom, én vagyok hülye ezzel a felfogással, de én így látom fernek.

2010. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

10:58 vagyok

Remélem, nem értettél félre. Összességében annyit akartam, hogy az tuti: ma még nem működik ez, hiába van rá szabály. A közlekedési morál nem változik meg ilyen gyorsan, pusztán néhány vakmerő gyalogos miatt. Sokkal inkább megéri nem a kresz, hanem az általános közlekedési szokások ismeretében járni-kelni. Tehát megállni a zebránál és várni egy kedves autóst, aki int, hogy szedd a lábad.


Hogy mikorra ér ide a másik morál? Hát... bizonyos kutatások bebizonyították, hogy ennek köze van az életszínvonalhoz és az általános elégedettséghez. Szóval a kérdés valójában az, hogy mikor javul az életszínvonal? :)

Erre meg ki tudna válaszolni? :)

2010. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
Fordítsuk meg: csak Magyarországon képesek a gyalogosok lelépni körbenézés nélkül a zebrára, csak mert némelyik olyan síklátókörű vérparaszt droid, hogy azért, mert zebra, már neki van elsőbbsége, és szarni kell mindenre? Ha a 24 tonnás gépemmel ott vagyok 10 méterre a zebrától és ha csak 30-cal megyek, ő meg ott terem, esélytelen, hogy megálljak, de még ha meg is tudok, az tuti, minden utas borul. Úgyhogy az éremnek jócskán van másik oldala is, tessék ezt is figyelembe venni.
2010. aug. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!