Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Normális, hogy kivetették a...

Normális, hogy kivetették a hideg fehér színű LED-es helyzetjelzőket a rendőrök?

Figyelt kérdés
Szóval nem a tompított, hanem a helyzetjelző. Tegnap Siófoknál kiintettek a rendőrök, igazoltattak és ott helyben megkértek, hogy vegyem ki a LED-es helyzetjelzőket, mivel engedély nélküli átalakításnak minősül. És közölték, hogy ezért elvehetik a forgalmi engedélyt is. Normális ez?! Azt tudom, hogy a fényszórót nem szabad cserélni, de a helyzetjelzőt? 2 éve bent vannak és kb 5x állítottak meg a rendőrök, nem szóltak érte sose! Ezek VÉGRE nem égtek ki pár hónap után.

2020. júl. 19. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
A többi rendőr eddig engedékeny volt, nem mellesleg ledezés helyett inkább derítsd ki mi okozza a kiégést, mert normál esetben nem fog kiégni a hagyományos sem pár hónap alatt.
2020. júl. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom vakítottak, egyébként le se szarták volna.
2020. júl. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem vakítottak, azt mondták is. És hozzá kell tennem, hogy az egyik rendőr mondta, hogy tudok-e róla, hogy ebből bajom lehet. És akkor mondták, hogy a legjobb ha most előttük kiszedem. Így történt pontosan.
2020. júl. 20. 06:47
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem szabályos, de azértáltalában egy fehér fényű led miatt nem szoktak szólni.
2020. júl. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Így van. Halogén lámpába nem lehet LED-et rakni. Semmibe.

Egyébként nekem is az van benne, meg a rendszámtábla világításban is, de sose igazoltattak, pedig ültetve is van rendesen az autó

2020. júl. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Külső lámpatestben csak gyártó által előírt szabványú fényforrás lehet. Ugyanígy szabálytalan pl. a legtöbb ledesre cserélt rendszámtábla világítás is. A másik véglet, hogy pl. Nagy Britanniában találkoztam kék színű ledes helyzetjelzővel, sőt, sötétített rendszámtáblával is, mert ott meg annyira letojják az előírásokat.
2020. júl. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem szabályos, viszont 100-ből 99 rendőr nem is foglalkozik vele, nemhogy még a forgalmi elvételével fenyegessen. Lehet szimplán csak rossz napja volt.
2020. júl. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is ledes, még a rendszámtábla világítás is. Műszakin is átmegy, nem is nèzik
2020. júl. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!