Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek érdemes önvédelmi...

Szerintetek érdemes önvédelmi célra baltát tartani a kocsi kesztyű tartójában?

Figyelt kérdés

Múlt héten tettem sikeres forgalmi vizsgát. Holnap ha minden igaz, kézbe is kapom a jogosítványt postai úton.

Arra gondoltam, hogy ha úton vagyok, lehet nem ártana önvédelmi célra kisebb kézi baltát betenni. Sose lehet tudni. Bpi autósok közössége oldalt meg a 112 press oldalát is rendszeresen követem, szemmel látható milyen sok hülye van. Ha ne adj Isten valaki kiugrik a kocsiból támadás szempontjából /bármilyen okból támadás ér akkor legalább kéznél lesz. Ráadásul elég magas is vagyok (190cm) így duplán hatásos lehet. Ha pedig a helyzet úgy adódik, használni is fogom.


Mit gondoltok erről? Mennyire elfogadott törvényileg? Btk mit mond erről? Paprika sprayvel nem fogok férfiként bohóckodni. Pisztolyra nincs pénzem. Így maradt ez a "parasztos" alternatíva. Természetesen fedélzeti kamerával rendelkezni fogok, hogy ha önvédelmi célból megcsonkítok valakit, be tudjam bizonyítani a hatóságnak. Bár erre ne kerüljön sor, de sose tudni semmit.

Legyetek szívesek normálisan válaszolni a kérdésre.

Minden normális válaszadónak előre is köszönöm szépen :)



2020. júl. 24. 00:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%

Nézz kevesebb videót, és nyugi.

Nem fog senki csak úgy megtámadni, ne aggódj.

2020. júl. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Nem félek, nem azért kérdezem.

Szimplán csak olyan "alap" felszerelésnek gondolnám az önvédelmi eszközöket autóban mint az elsősegély készletet.

Persze lehetne ez ellen érvelni bőven olyan szempontból, hogy biztosan lenne olyan aki ezt kihasználva élné ki szadista vágyait, de a közlekedés során ért bűncselekményi statisztika alapján nem kellene ettől félni.

2020. júl. 24. 00:22
 3/31 anonim ***** válasza:
88%

Azért remélem, ha ráddudál vagy elédvág valaki, nem fogsz kiszálni, mint "2 méteres baltás gyilkos", mert rólad fog szólni a következő youtube videó.


Amúgy a kisseb balta sem nagyon fér el a kesztyűtartóban, és a rendőrök sem nézik jó szemmel.


Paprikaspray teljesen jó önvédelmi eszköz, ha minden kötél szakad.

2020. júl. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
Paprika spray-m van, én nem dudálok senkire ha rám dudálnak elnézést kérek és félrehúzódok, nem vagyok csicska csak szépek a fogaim meg nem volt még semmim eltörve. :)
2020. júl. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

#3 Dehogy szállok :)

Alapjáraton én nyugodt személyiség vagyok és hamarabb nevetek az idiótákon, minthogy felhúzzam magam rajtuk.


Mondok egy példát mire gondoltam: Éjjel közepén alszok az autópályán vagy egy országút melletti parkolóban, majd egyszercsak arra ébredek, hogy egy fazon épp a kocsi ajtaját próbálja feltörni. Ilyen esetben lehetséges, hogy elég annyi ha észreveszi az illető a mozgolódást, de számolni kell azzal, hogy kés van nála így nem fog elriadni. Ilyenkor a balta remek önvédelmi eszköz lenne.


Áhh, paprikaspray? Én értem, hogy ez a legelfogadottabb önvédelmi eszköz, de akkor inkább nem teszek be semmit a kocsiba. Férfiként gáznak érzem. Azért na :D A balta jobban megállná a helyét a kezembe.

Nem tudom igazából, hogy a rendőrség mennyire foglalkozik vele, bár lehet függ a rendőr hangulatától is. Fatert állították már úgy meg, hogy disznóvágásból tért haza, hátul hevertek a véres kések meg a balta amit látott is a rendőrség, de nem foglalkoztak vele.

2020. júl. 24. 00:44
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

Egyik ismerősöm ostorral jár, de ő lány és van saját lova is.


Ha már youtube videók, nézzetek pár elfajult orosz "Stop a douchebag" videót. Nagyon hatásos tud lenni a gázspray.


Még hatásosabb ha nem fokozod a közlekedési malőrt tettlegességbe.

Sunnyogni sem kell. Ha valaki hülyeséget csinál és még neki áll feljebb, meg lehet mondani neki, hogy egy fasz.


Bümtetőfékezni sem kell, és egyéb módon veszélyeztetni a másikat.


Néhány youtube videón jól fel tudja spanolni magát az ember, de az életben elég lesz a közel két méteres magasság, meg a KRESZ ismerete is.

2020. júl. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
Biztos ami biztos pár kézigránátot tegyél még be mellé.
2020. júl. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
#7 Hú tényleg, jó, hogy mondod, majdnem elfelejtettem. :D
2020. júl. 24. 01:48
 9/31 anonim ***** válasza:
69%

Nézd, én bizony megfordultam màr kevésbé boldog régiókban is, ha érted mire gondolok és a büdös életben nem jutott eszembe még, hogy bármilyen önvédelmi eszközre szükségem volna. És ez igaz a Cserehàtban, a Magdolna-negyedben és Gjirokasterben is. Pedig nem vagyok egy elrettentő jelenség.


A pisztoly és a sokkoló kivételével egyébként minden ilyen eszköz használatához ki kell szállni, ami bizony eleve a több szabad tèrrel rendelkező, szabadon mozgó malmára hajtja a vizet. A paprikasprét nem tudod úgy kifújni, hogy tuti ne szivárogjon vissza az utastérbe, elég egy kis szellő, aztán băszhatod a menekülést. Meg hát eleve, minek nyitnád ki az ablakot és az ajtót, ha valako aggresszíven közeleg? A balta meg egyszerűen felesleges, nem tudsz vele lendületet venni.

2020. júl. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%

Ha megtámadnak, mindegy mivel védekezel. A jogos védelem ugyan nem ad szabad kezet, de azért most sem tehet meg a védekező.

Ám a kisbalta (jó nagy kesztyűtartód lehet, ha belefér!)kezed ügyében már felveti a felfegyverzett támadás megállapítását.

Baseball ütő is csak sporteszköz, a feszítővas és több más egyéb is, de egy ellenőrzés során a rendőr bácsi nem fog mosolyogni, hogy na, maga favágó? Most megy melózni?

Tudod jogi megítélés szempontjából egészen más az, ha kirángatnak a kocsiból, és egy ott heverő baltát kapsz fel ijedtedben, mint amikor az már oda van készítve, és tudatosan használod.

2020. júl. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!