Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amennyiben egy zebrát bicikli...

Amennyiben egy zebrát bicikli út (is) keresztez, az áthaladó gyalogos számára a biciklisnek (is) elsőbbséget KELL biztosítani?

Figyelt kérdés
Ha igen, és nem áll meg, esetleg elcsapja a gyalogost (vagy átsuhan előtte mint néha az autósok), akkor a biciklist miért nem büntetik soha rommá, miért mindig csak az autóst? Rendszeresen látni hogy a rendőrök kamerákkal figyelik az adott zebrát, majd az átsuhanó autóst sz*rrá büntetik. Biciklist miért nem?
2020. aug. 15. 11:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

De, büntetik.

2020. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De néhol tábla is kinnt van a bicikliseknek.
2020. aug. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Én még soha nem láttam hogy a bicajost kicsit távolabb megállítják (mint az autóst). Illetve képesek a jogsit is elvenni ilyen esetben (bár ez szerintem azért elég jogszerűtlen, hiszen "csak" elsőbbség meg nem adásáról van szó), a biciklistől mit vesznek el?
2020. aug. 15. 11:06
 4/31 anonim ***** válasza:
#3 A pénzét, bírságként.
2020. aug. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
csak az nincsa arányban a jogsi elvétellel...
2020. aug. 15. 11:08
 6/31 anonim ***** válasza:
79%
Zebrán (a szirénázó járműveket kivéve) minden járműnek elsőbbséget kell adnia, a kerékpárosnak is.
2020. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
#5 Egy elsőbbség meg nem adásáért elsőre az autósnak sem veszik el a jogsiját, amennyiben nem veszélyeztetje közvetlen a gyalogos életét, pl nem centikre az orra előtt veret át 150-el.
2020. aug. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Én még olyat sem láttam, hogy autóst megállítottak volna ilyen miatt (csak a pofátlanítós videóban)

Egyébként nagyon gáz, hogy a gyalogosok nem mernek átmenni a biciklisek előtt, mert a legtöbb türhő paraszt módjára közlekedik, és simán elüti a zebrán.

Látszik hogy azt sem tudják mi van, mikor lassítok és intek hogy menjenek már...

2020. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
pedig bizony megállítják. Kecskeméten lealábbis rendszeresen "mókáznak" a rendőrök. Viszont az is érdekes, hogy sima térfigyelő kamera által látott szabálytalanságért ugye elvileg senkit nem lehet büntetni (mivel nem zártláncú a kamerarendszer), de mégis büntetnek ez alapján. Ebben az esetben akkor kinek van igaza?
2020. aug. 15. 12:02
 10/31 Alex Fly ***** válasza:
0%
Hogy az eredeti kérdésre válaszoljak, a KRESZ egy értelműen szabályozza ezt a kérdést. Amennyiben a kerékpáros számára táblával jelölve van a gyalogátkelőhely, úgy a gyalogosnak minden esetben abszolút elsőbbsége van. Amennyiben nincs kitáblázva, akkor de jure nem gyalogátkelő, tehát a gyalogosnak nincs elsőbbsége, hanem az ő felelőssége az, mikor és hogyan lép a kerékpárútra...
2020. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!