Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntet a rendőr, ha nem...

Megbüntet a rendőr, ha nem működik a rendszámtábla világítás?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, mikor kiszálltam a kaput kinyitni. Holnap hajnalban indulnánk Győrből Veszprémbe és már nincs időm megcsináltatni.
2020. szept. 12. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha éppen rossz napja van igen.
2020. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Nincs időd?

Hamarabb meg van mint kiírni ezt a kérdést.

2020. szept. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Kb 3 perc kicserélni az új autókón is.
2020. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Kizártnak tartom, hogy ezért megbüntessenek.

De amúgy tényleg pár perc a cseréje kb. bármelyik típusnál.

2020. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Gondolom nem a cseréjére nincs ideje, hanem nincs otthon ilyen izzója, este meg már nem tud venni sehol.
2020. szept. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Ezt írja a KRESZ:

"A közlekedés biztonságát közvetlenül nem veszélyeztető műszaki hiba esetében a járművel - fokozott óvatossággal, lehetőleg kis forgalmú úton és időszakban - a legközelebbi olyan helyig szabad közlekedni, ahol a hiba elhárítható. Ha az ilyen műszaki hiba autópályán vagy autóúton következik be, arról a legközelebbi lehajtásra szolgáló úton, illetőleg útkereszteződésben le kell térni."

Tehát erre hivatkozhatsz, ha megállít a rendőr és szóvá teszi.

De erre kb. 0% az esély. Én évekig jártam úgy, hogy nem működött az egyik és soha senki nem szólt érte, még a műszakin is átment. :)

2020. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
#6-os nem tudom mi a bajod, de nem csekélység.
2020. szept. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5. Figyelj csak, ezt irta.

" és már nincs időm megcsináltatni."

2020. szept. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Biztosan nem fog megbüntetni érte, én 5 éves vezetői múlt után fedeztem fel, hogy létezik rendszámtábla világítás, eddig azt hittem az autók fényszórója világítja meg és attól olyan fényes :DD

Azóta eltelt 3 év, de azóta se ellenőriztem világít e. Tudomásul vettem, hogy van ilyen és kész. Jó eséllyel szaladgálok éjszaka is anélkül.

2020. szept. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még olyat, hogy ezért bárkit megbüntettek, de nekem már szóltak érte 2x , de semmi több nem volt.
2023. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!