Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalomnál gyalog-és...

Körforgalomnál gyalog-és kerékpárúton kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

1. Ha nem zebra van, csak kerékpáros átkelőhely, de jön a gyalogos és én BEhajtok a körforgalomba.

2. Ha a kerékpárosnak van kitéve tábla, de KIhajtok a körforgalomból.



2020. szept. 13. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Érthetetlen katyvasz a kérdésed.

Fuss neki még egyszer, lehetőleg érthetően, ábrával.

2020. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Ha nem zebra van"

Akkor ez mitől gyalog- és kerékpárút? Nem az dönt, hogy a járdán mi van felfestve, hanem hogy az út kereszteződésében mi van. Itt egyedül a kerékpárosnak van elsőbbsége, a gyalogosnak nincs.


"Ha a kerékpárosnak van kitéve tábla"

Na de milyen tábla?


Más: Nem számít az sem, hogy a körforgalomból kihajtasz vagy a körforgalomba behajtasz éppen.

2020. szept. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyébként ezt a kérdést is te írtad ki?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..


Ha igen, akkor alapvetően semmi értelme nincsen itt kérdezgetni ezeket, mert a román kresz-re próbálod ráhúzni a magyar szabályokat. Ez nem így működik. Ha Romániában teszed le a vizsgát, akkor az itteni válaszokat nem biztos, hogy el fogják fogadni. Bár EU-ban elvileg egységesek az alapelvek, de gondolom vizsgán nem csak ezekből lesznek kérdések.

2020. szept. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értelmezd, úgy nem katyvasz.


Egy gyalog-és kerékpárút keresztezi az utat a körforgalom előtt/mögött, attól függ merről érkezünk. De nincs zebra, hanem kerékpárosoknak kijelölt átkelőhely, az-az a sárga négyzetes. A kerékpárosnak van kitéve elsőbbségadás kötelező tábla.


Szentesen van pl. ilyen körforgalom, de ahogy elnézem ott gyalogos nem is haladhatna át szabályosan hanem kerülnie kell. Viszont láttam már ott gyalogost átkelni nem egyszer. Szóval forgalmi vizsgán ha elengedem bukás, mert feltartom a forgalmat?

[link] ,20.2745495,3a,75y,102.48h,85.27t/data=!3m6!1e1!3m4!1sA4JpEGUWO3OVmFKZKUaqDA!2e0!7i13312!8i6656?hl=hu


Kihajtáskor irányváltoztató vagyok, ez számít. Kivéve ha a kerékpárosnak van elsőbbségadás táblája. Na, de ha a járdaszigeten vár?


Nem én kérdeztem.

2020. szept. 14. 14:30
 5/13 A kérdező kommentje:

Így van, "Ha a gyalogos és a kerékpáros forgalmat burkolati jel választja el a gyalogos és a kerékpáros csak az útnak a részére kijelölt részén közlekedhet"

Forgalmi vizsgán gondolom nem a kedvemért fog mindenki egy nagyot kerülni.

2020. szept. 14. 14:47
 6/13 A kérdező kommentje:

[link] ,20.3229834,3a,75y,14.88h,86.9t/data=!3m6!1e1!3m4!1sVeE-Amq0CNUdwwXs9S1XOA!2e0!7i16384!8i8192?hl=hu


Íme egy hódmezővásárhelyi példa, ahol szintén gyalog-és kerékpárút van, zebra nincs. Viszont van elsőbbségadás tábla a gyalogosoknak is, ezek szerint mindenhol a gépkocsi vezetőnek van elsőbbsége?

2020. szept. 14. 14:51
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Na, így már érthető. Köszi. (#1 voltam)

A gyalogosnak két esetben van elsőbbsége:

- gyalogátkelőhelyen

- ha azon az úton megy át, amire bekanyarodsz.

Ez utóbbi csak a körforgalomból való kihajtáskor teljesül, tehát a KIhajtó autóssal szemben elsőbbsége van a gyalogosnak. A BEhajtóval szemben nincs.

A gyalogos nem jármű, tehát a táblák nem vonatkoznak rá.

2020. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. :)
2020. szept. 14. 21:58
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta az oktatóm, hogy gyalogos átkelőhelynek minősül.
2020. szept. 28. 19:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Az szomorú, mert ez azt jelenti, hogy az oktatód nem ismeri a kreszt...
2020. szept. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!