Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akkor is 190-nel vezetnének...

Akkor is 190-nel vezetnének autópályán és 120-szal előznétek kanyargós, irányonként egysávos úton a szabályosan 90-nel közlekedőt, ha egyetlen ilyenért több év vezetéstől eltiltás járna?

Figyelt kérdés
2020. szept. 26. 12:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És ha netán életre szóló eltiltás?
2020. szept. 26. 12:27
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Ez milyen kérdés már? Ne itt tombold ki magad amiért valaki lealázott az úton.
2020. szept. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

A büntetési tételek most is elég szigorúak, a baj az, hogy az ellenőrzés (amikor meg is állítanak) nagyon ritka. Így ennek sem lenne nagy visszatartó ereje.

Ha megállítanak, akkor most is kapsz a pontokat. Gyorshajtásért 4-6-8 pont jár, attól függően, hogy mennyivel lépted túl. Tehát a 18 pontot max. 5 gyorshajtással el is érted és akkor azonnal ugrik is a jogsi.

2020. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Semmit sem ér egy-két durva büntetés. Sokkal fontosabb, hogy nagy legyen a lebukás esélye. Ezért kellenek a kamerák, akciok, más , sokakat utolérő módszerek.
2020. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Dubai-ban megoldották. km-enként kamerák, ahányszor bemérik annyiszor számláznak, és vagyonnal arányosan... Ennyi elég hozzá, hiába vannak ott a legkomolyabb sportautókból is tucatjával, mégsem száguldoznak közutakon. Ennyi kéne ide is.
2020. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Eddig se tettem, ezután se vezetek 190-nel autópályán, és nem szoktam 90-es sebességhatárú útszakaszon 120-szal előzni.

Engem nem érint, bármiről is képzelegsz; akár helyben történő felkoncolásról is. De azokat sem, akikről írtál.

2020. szept. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Rendszeresen látok ilyeneket arról beszélek.
2020. szept. 27. 10:22
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Sokan vezetnek jogosítvány nélkül, vagy mert időlegesen bevonták, vagy mert eleve nincs is.
2020. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%

Nem.

De mivel igen enyhe szabálysértésről beszélünk, főleg az autópályás sebességtúllépést illetően, szerencsére nem ilyenek a büntetési tételek.

Remélem nem azok táborát erősíted, akik százzal tartják fel a forgalmat az autópályán.

2020. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Autópályán a bemért 150 km/h sebességért nem rónak ki büntetést, a 190-ért mindössze 60 ezer forintot. Aki ennyivel döf, sietős lehet a dolga, és gond nélkül kipengeti a pénzbírságot.

Az M6-osról van minapi tapasztalatom: a nagy többség rendben egymás után haladt a külső sávon. A távolságtartó tempomatot beállítottam 150-re, és minden gond nélkül tettem meg a távot Bp-D.újváros között. Senki nem ugrott ki elém, akit a belső sávon utolértem, hagytam dolgozni a távolságtartó automatikát, ami visszagyorsított 150-re, ahogy előlem kitért a szélső sávban az amúgy kamiont előző.

2020. szept. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!