Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Új sebességhatárok vannak,...

Új sebességhatárok vannak, vagy mindenki 70-el megy a 90 helyett?

Figyelt kérdés
Napi szinten közlekedek főútvonalon, ahol ugye 90 km/h a megengedett sebesség, de az autósok 80%-a 65-70-el megy, az a kérdésem, hogy miért? Kora reggeli órákban is, amikor szinte üres az út.

2020. okt. 6. 07:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem megy 80% annyival. Csak annyival találkozol.

Aki veled közel azonos sebességgel megy azonos irányba, arról nincs tudomásod, mert nem éritek utol egymást.

2020. okt. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem siet, hideg még a motorja, drága az üzemanyag és így spórol. Lehet még találgatni, de jobban jársz, ha megállítod őket és megkérdezed.
2020. okt. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Még nem ébredtek fel teljesen.
2020. okt. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Melyik út ez? Vannak utak, amik általában telítettek, zsúfoltak, ezért az emberek megszokták, hogy úgysem jutnak előrébb előzgetéssel, így aztán néhány kivétellel mindenki megy a teherautók között 65-70-es tempóval. Ilyen pl. a 10-es út Pest megyei szakasza.
2020. okt. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Megelőzöd őket és kész!

Mi a kérdés?

2020. okt. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem sok ilyennel találkozom. Amúgy ja, megelőzöd és kész.
2020. okt. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

"Új sebességhatárok vannak"


Soha nem is volt másmilyen, a 90es tábla nem azt jelenti, hogy 90el KELL menni vagy valamivel felette. Az azt jelenti, hogy azt a sebességhatárt ne lépd át.

Több oka is lehet hogy valakik lassabban mennek a megengedetnél. Pl esetleg tudják hogy szoktak mérni azon az útszakaszon, ráérnek, az autóval van valami és nem akarják jobban nyomni, friss jogsi és nem meri jobban nyomni, spórol az üzemanyaggal, valaki más előtte valamilyen okból annyival megy és mivel neki megfelel a tempó nem előzget.

Tényleg sok oka lehet, de ez szerintem jobb, mint mikor pár emberke kanyarban, záróvonalon, kamionnal szembe előz, meg nagyon rádmászik az illető.

2020. okt. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Az 51-es például abszolút ilyen. Rengeteg személyautós megy 65-70 körül, miközben semmi nem indokolja ezt. A kamionok és buszok sorra előzik őket, mert azok mennének 80-90-nel.


Itt nem arról van szó, hogy beáll a kamionok közé, hanem arról, hogy fél, gondolom remeg a keze 70 felett, ezért a teljesen üres úton sem lépi át ezt a ,,félelmetes” sebességet.

2020. okt. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Jajj 8-as, te még soha az életben nem kerültél olyan helyzetbe, amikor nem a Vmax volt az optimálomis választás?


Én bizony most hétvégén is mentem 90 helyett 70-nel tükörsima, nyílegyenes úton, mert vadveszélyes szakasznak tűnt, tábla is volt, csak adok magamnak egy kis plusz időt. Sőt, egy kisebb forgalmú, de gyönyörű szakaszon nem átallottam nézelődni is egy kicsit és ha mögém értek, elengedtem őket. Aztán amikor műtötték egy közeli hozzátartozómat, akkor is visszavettem a tempóból, hogy csökkentsem az esetleges hirtelen manőverek valószínűségét. És kövezz meg érte, de volt, hogy egy fél kemencét, máskor meg kristálypoharakat szállítottam, ahol megint csak időt akartam hagyni magamnak , hogy észrevegyem a kátyúkat.


Tuti neked is vannak ilyen sztorijaid. Én is szeretek haladni, dinamikusan menni, de ezen fennakadni ,hogy valaki nem a megengedettel megy, hanem alatta...

2020. okt. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos már mindenkinek van kocsija, és azzal is megy mindenhova.

Előzéskor mindig átlesek, milyen forma vezeti.. ezek szoktak lenni:

- rettegő arccal markolja a kormányt

- nagyon öreg, szinte nem is lát már

- széles gesztikulációkkal társalog az utasokkal

- telefonál

- videótelefonál, facebookozik stb..


De nem is az a legrosszabb aki végig 70-el megy, azt megelőzöd könnyen.

Az amelyik egyenesben 110, de kanyar előtt, vagy a kanyarban!!! satufékez 50-60-ra. Ha nekiállsz az egyenesben előzni, 130-ig is gyorsít, mert ezzel szórakozik

2020. okt. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!