Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én vagyok ennyire béna...

Csak én vagyok ennyire béna vagy mással is előfordul az ilyen?

Figyelt kérdés
Lassan 4 éve vezetek, DE merőlegesen hátra folyton ferdén állok be elsőre. Állandóan játszadoznom kell előre-hátra mire sikerül. A múltkor már a fél utca figyelt, és megtapsoltak, mikor kiszálltam. Annyira égő számomra, hogy mások szög egyenesen beállnak elsőre csak én nem. ☹️
2020. okt. 24. 05:17
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Nyugi ma láttam hogy egyik közelben élő högy akit évek óta látok vezetni, hátra merőlegesen parkolt egy full üres parkolóban. Az inkább párhuzamos lett mint merőleges, de az sem teljesen hisz az autó sarka nekiütközött az épületnek.... az a durva szerintem észre sem vette.. behùzta a kéziféket és ment vásárolni..
2020. okt. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam hátra merőlegesen parkolni. :D Aztán két év után már erősen cikinek éreztem, és pont ahogy az első írta, kimentem egy parklóba, fél órát elszórakoztam vele (csupán egyetlen alkalommal), és azóta megy. Van persze, hogy nem lesz elsőre tökéletes, de szerintem egy korrigálás simán belefér.
2020. okt. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd a külső tükröket.

Abban látod, hogy mikor vagy párhuzamos a vonallal.

2020. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy te vagy a béna (bár kizárni sem lehet).

Majd' 30 éve vezetek, a legkülönbözőbb járműveim voltak az ócska szoci csodáktól a legmodernebb modern csodákig. És bár a parkolás alapvetően nem okoz gondot, csukott szemmel beállok bárhova, orral vagy tolatva, merőlegesen, ferdén vagy párhuzamosan, tökmindegy, akadnak autók, amikben egyszerűen nem érzem a párhuzamosat.

Most pl. egy Mazda3-at hajtok, és egyszerűen képtelen vagyok vele a párhuzamos parkolásra. Valahogy olyan a vonalvezetése, vagy az oldalának, az éleknek a kialakítása, hogy ami tolatva párhuzamosnak tűnik, az valójában ferde. Ha a tükörre / rutinra hagyatkozom, akkor százból százszor ugyanolyan ferdén, ugyanolyan távol parkolok vele.

Persze már megtanultam, hogy merre kell ferdének érezni ahhoz, hogy tökéletes legyen a parkolás, de itt például egyértelmű, hogy számomra az autó kialakítása nem megfelelő.

Bármikor átülök haver autójába, céges autóba, nem okoz gondot a parkolás (mondom, nem ma kezdtem, 29 év alatt nem volt olyan nap, hogy ne lett volna legalább egy autó a nevemen), de ezzel a Mazdával nem.

Szóval nincs kizárva, hogy az autó a ludas, de azért mielőtt ráfognád, mint mai tinédzser a lustaságát a kitalált diszlexiára, azért próbálkozz más autókkal. Ha mással is béna vagy, akkor te vagy a béna. Ha csak ezzel... Nos, akkor cseréld le, vagy tanuld meg.

2020. okt. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy vezetsz egy ideje az egy dolog, de ha merőlegesen hátra nem parkoltál eddig maximum tanulóvezetőként akkor nem csoda hogy kiestél belőle. Ha egyszer egyszer így parkolsz és nyilván nem profi módon ezzel nem fogod megtanulni rendesen soha. Ha nem szeretnél ismét ilyen kellemetlen helyzetekbe kerülni akkor elmész egy viszonylag üres parkolóba és gyakorolsz szépen ahol senkit nem zavarsz. Megcsinálod kb 10x és ha úgy érzed hogy jól megy akkor a 11. próbálkozást megcsinálod úgy hogy 2 autó közé állsz be és ennyi. Sokkal könnyebben fog menni, nem szabad idegeskedni, kapkodni, pánikolni.

Másik jó tanács amit írtak is hogy a külső visszapillantókat figyeld ne hátra nézz habnem tükörből parkolj. Jó nyilván nem ez a legszabályosabb mert nekem anno úgy tanították hogy arra nézünk amerre az autóval megyünk, ha hátra akkor hátra és ne csak tükörből. Persze a belsőt is figyeld hogy lásd van-e mögötted valaki vagy nincs, hátra is nézhetsz de a külsőket érdemes figyelni ha kell akkor állítsd lejjebb hogy lásd az autó sarkát meg a kerekeit ezzel szépen betudod lőni magadnak a vonalat és ha megvan az irány akkor szépen lassan betolatsz és ennyi. Némi korrigálás belefér nyilván, ez még a tapasztaltabb sofőröknél is előfordul hogy elsőre nem megy ez oké.

2020. okt. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy szoktam kivitelezni, hogy megnézem a parkolóhelyet majd ráfordulok és annyi dolgom maradt, hogy csak egyenesen be kell tolatni.


Ez a legegyszerűbb módja.

2020. okt. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!