Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben kit tenne...

Ilyen esetben kit tenne felelőssé a bíróság?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor hallottam már, hogy ha valaki elgázol egy gyalogost, biciklist akkor tuti, hogy az autóst veszik elő.


A mai napon, a szakadó esőben, sötétben mentem egyenesen egy utcában a belvárosban kb.35-tel, amikor nekem bal oldalról, a keresztutcából kivilágítatlanul egy biciklisfutár elhajtott előttem, satufékeztem. Ha 10-zel többel megyek, akkor kivasalom... Nem nézett se jobbra se balra, csak ment előre... Ha elütöm, engem vettek volna elő?


2020. okt. 29. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Egy esetleges közlekedési balesetben sok tényező közrejátszik. Mindig több tényező játszik közre ebben.


A felelősséget nehéz megállapítani, de nem mindig faék egyszerűségű ez. Pl 3 autó összeütközik (ráfutásos baleset) és nem mindig a leghátsó a felelős.


A Totálcár YouTube oldalán lévő, Ezért történnek a közlekedési balesetek c. videó, ahol egy gyakorlatias balesethelyszínelő előadása látható.


Továbbá a Kávézz a helyszínelővel YouTube csatorna is a közlekedésbiztonság témakörével foglalkozik.


Jó nézelődést, jó tanulást.

2020. okt. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Attól függ.


Ha pl. neked stop táblád volt, akkor biztos, hogy téged fognak elítélni.

2020. okt. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem volt stop táblám. Sőt az utca egyirányú volt, ahonnan kijött, csak pont a másik irányba. De ugye biciklis behajthat...
2020. okt. 29. 21:44
 4/12 A kérdező kommentje:
Aha, megnéztem az utcaképet, neki még elsőbbségadás kötelező táblája is volt... Akkor így eléggé egyértelmű, hogy nem lettem volna felelős.
2020. okt. 29. 21:47
 5/12 D. Brasco ***** válasza:
92%

"De ugye biciklis behajthat..."

Ez sem teljesen igy van,mert csak akkor hajthat be ha ezt kulon tabla megengedi.Magyarul nem lehet minden egyirányu utcaban forgalommal szemben biciklizni.

Egyebkent meg egy gazolasnal mindent kivizsgálnak,es az alapjan itelnek.Nyilván ha a megengedett sebesseg ketszeresevel mentél bepiálva jogsi nélkül a biciklis meg szabalyosan,nem kerdes ki lesz a hunyó.

Viszont ha nondjuk a bringás hajt át a piroson ejszaka kivilágitatlanul csontra beállva a narkótól stb,nyilván nem téged sittelnek le.

2020. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Eben a helyzetben nyilván a kerékpáros a hibás, de ha elütöd akkor vizsgálni fogják azt is, hogy megtettél-e mindent.


Pl. sötétben, szakadó esőben 35-öt lehet, hogy relatív gyorshajtásnak ítélik meg.

2020. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Táblája is volt, hogy behajthat.


[link]


Itt mentem, és balról jött az Arany Jánosról. Rendesen beszaratott.

2020. okt. 29. 21:54
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

A helyszínt meg már kicsit kavarod.

Mit keresne elsőbbségadás tábla az egyirányú utcából rossz irányba jövet?

2020. okt. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nézd meg a google térképet amit beraktam. Gondolom a bringásoknak van kirakva. Csak ez a muksó telibeszarta.
2020. okt. 29. 21:57
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Ja látom, bringások behajthatnak, és nekik vannak táblák.
2020. okt. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!