Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ennél az ezreléknél mennyi...

Ennél az ezreléknél mennyi időre vehetik el a jogsit ?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy 0,5 ezrelék felett ugrik a jogosítvány, ez tényleg így van? Például 0,7-nél mennyire komolyan büntetnek? Akkor véglegesen bevonhatják a jogsit, vagy csak egy pár évre?

2020. okt. 30. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
0,5 alatt is elvehetik, de fölötte biztos mert az már bűncselekménynek számít. Általában 1 év és utánképzés, de ez sok mindentől függhet. Pl. baleset, utasok szállítása, személyi sérülés stb.
2020. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Bíró függő. Jó ügyvéddel el lehet érni kategória eltiltást,járműfajtára.
2020. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
0,25-ös légalkohol-, vagy a 0,5-ös véralkohol-szint elérése már bűncselekménynek minősül. A vezetéstől való eltiltás kötelező eleme a büntetésnek. Az eltiltás legalább egy éves, de akár végleg is bevonhatják a jogosítványt.
2020. okt. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alex Fly ***** válasza:
77%
Általában túlságosan rövid ideig...
2020. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat! Autoszerelőm nem akarta kiadni a kocsim, igy hat rendori beavatkozast kértem, megerkezett a muhelyhez, balhezni akart (verekedni, csapkodott mindent) a rendőr megszondáztatta, és 0,7et mért a szonda, remélem akkor nem ussza meg annyival, amennyi ideget okozott nekem. Magyarul akkor ennek lesz következménye?
2020. okt. 30. 19:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a vége kicsit zavaros. Az autószerelő nem adta ki a kocsit. Te rendőrt hívtál a műhelyéhez, ott megszondáztatta, de a szerelő nem vezetett, nem a kocsiból szállította ki a rendőr? Na most ha jól értem és így volt, a szerelődben a pálinka is kigyulladhat nem veszik el a jogsiját. Mert gondolom, nem a szerelő vitte a te műhelyedhez a kocsit, mert azt írtad kiadni nem akarta.Szóval ha a szerelő tök részeg is volt, te odamentél, és nem adta ki a kocsit, kutyabaja se lesz. Max polgári pert indíthatsz, de értelmetlen.
2020. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-osnak:

A szerelő nem volt ott a műhelyénél, én rendőrt hívtam, a rendőr megérkezett, a rendőr felhívta a szerelőt, aki gumit csikorgatva, ajtót csapkodva megérkezett az autójával, a rendőr meg megszondáztatta az idegbeteg állapota miatt és 0,7et mért. De már a kocsi megvan, ez a része érdekelne a dologban amit fent írtam.

2020. okt. 30. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben, automatikusan vérvételre viszik, és a jogsit a helyszínen bevonják. min 100- 300000ft közötti a büntetés. Az időtartamot a bíró dönti el, ha első alkalom 1 év szokott lenni. De újra le kell vizsgáznia ami megint kemény pénz. Ezeket tudom pontosan, mert az utcánkban három embernek vették el a jogsiját, a vicc az egyik jogsi nélküli motrot vezetett, és a gépjármű vezetői engedélyét vették el, mindnek a helyszínen. Egy esetben mérlegel a bíró, ha rokkant, és nem tud közlekedni ha elveszik. Úgyhogy 100% elveszik a jogsit, és az újra letét, és bünti lehet akár 500000ft. De mondjuk sok esze nem lehetett, ha a rendőr hívja ő meg részegen odamegy.
2020. okt. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utánképzés 150ezer forint,de kategoria függő.Mert segédmotorkerépár esetében 50-60 ezerből meg van. Kimondottan nincs vizsga,de kell válaszolni Kresz kérdésekre...és ha nagyon gáz az eredmény,akkor elküldik vizsgázni!.
2020. okt. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!