Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi linken látható...

Az alábbi linken látható kereszteződésben a bringások miért nem adják emg sose az elsőbbséget?

Figyelt kérdés

[link] ,19.0532415,3a,75y,186.72h,78.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1sp6X0BtIkuf8cT5ZgHWuTDg!2e0!7i16384!8i8192



Táblájuk van! Külön táblájuk!!!!

Látszik, hogy az egyirányú úton az autósoknak és a bringásoknak is van külön tábla!!!


Majdnem minden nap megyek arra és 20 ból 19 szer nem adják meg az elsőbbséget. Körbe se néznek és átsuhannak.

Tudom, 13. kerület a közlekedés pokla, de akkor is!

Már nem tudok mit csinálni, jövök aztán jóóó hosszan dudálok és kikiabálok, hogy ember, kreszről hallottál?


Annyira unom. A pozsonyi úton nem elhet végigmenni anélkül, hogy ne vágjon elég vagy egy bringás vagy egy autós. Az eszem megáll!

És nem megyek gyorsan! Nem is lehet! 15-20-25 MAXIMUM! És mégis akkorákat kell fékezzek néha.

Tényleg nem látják, hogy táblájuk van?


2020. nov. 5. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem ismerik a KRESZ-t. De majd ha egy teherautó nem áll meg nekik, abból talán tanulnak.
2020. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez egyszerűen hihetetlen! Mindenféle kresztudás nélkül közlekedhetnek a bringások, rolleresek stb. Legalább kreszvizsgához kössék már b*szki!

A saját épségüket is veszélyeztetik. Tisztelet a kivételnek. A futárok szoktak angyon rendesek lenni. Nincs jogsijuk, de minden szabályt tudnak.


Érdekes máshol nem tapasztalom ezt. Dunakeszin, Vácon amerre járok sehol. Mindenki ismeri a kreszt. de a 13. kerületben. Stoptábla ellenére is kihajtanak elém. Simán. Sőt még le is dudálnak.

2020. nov. 5. 20:16
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Felesleges idegeskedned, elengeded, vesztesz ezzel kb. 5 másodpercet, kibírod.

A rendőrség dolga lenne megrendszabályozni a szabálytalankodókat.

2020. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3: így van, igazad van. De tudod.. amikor egy nap 20 ból tényleg 19 szarik a kreszbe az már frusztráló.

Gondolj bele. (tudom, nem főútvonal) de mennél egy főútvonalon és majdnem minden kereszteződésnél bekanyarodnak eléd. Ugye?

2020. nov. 5. 20:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bemutatni, tudom, hogy idegesítő, de sajnos nem tehetsz semmit ez ellen.

Megteszed a tőled telhetőt, hogy elkerüld a balesetet és ennyi.

2020. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Várjál egy kicsit, ez egy két sávos bicikli út, az egyirányú tábla nem a bicikliútra vonatkozik. Itt ha a Pozsonyi úton haladsz déli irányba, jobbról érkező bicikliseknek elsőbbsége van! Ott nincs elsőbbségadás tábla nekik, így egyenrangú kereszteződésként kell kezelned.


Egyébként itt ismét egy jó nagy gyökér helyezte ki a táblákat! Mi az, hogy az egyik irányból ott a macisajt, míg a másikból nincs?! Ráadásul ez egy védett út, szóval nem is számítasz arra, hogy egyszer csak minden előjel nélkül jobbkézszabályt kéne alkalmazni.

2020. nov. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os voltam, tévedtem. Nagyon okosan a megállni tilos tábla hátoldalára tették a macisajtot, ezért nem láttam az utcaképen, csak a másik útról. Akkor igen, neked van elsőbbséged az autóval.
2020. nov. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7: igen, a linkra kattintva a kamera szemszögéből érkezem. Nekem van elsőbbségem. Kivéve, ha balra kanyarodok, emrt akkor a szemből jövőt meg kell, hogy várjam.
2020. nov. 5. 21:40
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

a biciklisek szándékosan szarnak a kreszre, a legtöbbnek van jogsija.

én is bicajozok, de szégyen amit művel a többség.

piroson át, körül se néz meg rongyol be a gyalogosok közé a zebrán.

2020. nov. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9-es! Mindig lepontoznak ezért, de elhiszed nekem, hogy egy hét kamerafelvételéből másfél órás mozifilmet tudnék összeállítani durva autós szabálytalanságokból?

Nézd meg a budapesti autósok youtube csatornáját! Alig van bringás felvétel. A minap is néztem egy teherautót, amelyik záróvonalat átlépve ment el a zebránál álló sor mellett, mit sem törődve az ott szabályosan közlekedő gyalogosokkal, és a szintén szabályos szembe forgalommal.

Látom én is a bringásokat, de amíg az autósok semennyire sem veszik partnernek, ha veszélyesen, semmi oldaltávolságot nem tartva eldöngetnek mellette, amíg úgy kanyarodnak jobbra, hogy a bringás útját elvágják, addig az autósok ne legyen annyira fennakadva a bringások közlekedésén.

2020. nov. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!