Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi van az emberekkel? Tényleg...

Mi van az emberekkel? Tényleg ennyire nem tudják a kreszt, vagy nem érdekli őket?

Figyelt kérdés

17 és fél éves vagyok, augusztus vége óta van meg a jogsim. Azóta vezetek.

Lehet, hogy nincs tapasztalatom (még) de hülye azért nem vagyok. Én is ugyanúgy letettem a kreszvizsgát és a forgalmit is. Nincs az a szituáció amiben ne tudnék azonnal dönteni és cselekedni. A kreszvizsgán is 73 ponttal mentem át. a vizsga előtti 4-5 hétban nem írtam 70 pontnál kevesebb tesztet.


És most kezdem észrevenni, hogy mennyire zombik az emberek. Állandóan, ez nem adja meg a jobbkezest, azt nem érdekli a macisajt tábla... Az a bringás vág be elém, az a sofőr bamba és gurul be a sávomba.


Teljesen nyugodt vagyok. Én már legszívesebben csak tapsolnék, hogy na, gratulálok, csak rájöttél, hogy kinek van elsőbbsége.


Mindenhol ahol csak tudom segítem az embereket. Én ilyen vagyok. Mivel nyugodt típus vagyok, szépen gurulok a többi autó tempójában. Ha 15-el akkor 15-el, ha 130-al akkor 130-al. Nem olyan nehéz. Ha elfogy a jobb oldali sáv, akkor az látom, emrt ugye alap, hogy figyelek.. Picit lassítok és beengedem egy villantással a melelttem lévő "beszorult" autóst. meg is köszöni. Ilyen egyszerű.


Tényleg lehet, hogy vlaaki nem tudja a kreszt? Nem is gondoltam.

Múltkor is egy kereszteződéshez érek, már félig benne vagyok, megyek vagy 25-el, mert hát belváros, szűk utcák, és nem száguldozunk...

Nézem, na, jobbról ez nem fog megállni. Akkor nagyfék, és bekanyarodik elém. Hát mondom ilyen nincs.

Na akkor egy rövid tűűűűűűt. És még ő mutogat. aha, jólvan. nem, hogy macisajt táblája volt, STOPTÁBLA!

fhúúúúú. na ilyenkor a picit magas vérnyomás elkezd felmenni :D :D :D


Komolyan nem értem. Miért kell állandóan rohanni, idegbajosan elrángatni az autót A ból B-be. Minek?


2020. nov. 5. 20:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Tudom, mondta az oktatóm folyton, hogy "na látod? Ilyen barmokkal fogsz együtt közlekedni".. például az aki nem bírta azt a maradék 40 métert 30-al megtenni az 50-es tábláig és záróvonalon megelőzött.


MINEK? Megelőz, de a következő lámpánál ott vagyok mögötte.

2020. nov. 5. 20:45
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Kidühöngted magad?

Mit akartál kérdezni?

2020. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Egy másik eset... Amikor körforgalomban a telefonját b*sztató pali begurul elém. Ott is. satufék, és muszáj dudálnom, különben nem veszi észre magát.

Ha olyan fiatal lennék akinek "szórakozás" a vezetés és csak úgy megy aztán nem figyel semmire simán belemegyek és hazavágtam anyám kocsiját.

2020. nov. 5. 20:48
 4/15 A kérdező kommentje:
2: ott van a legfelső sorban. Nem értelek.
2020. nov. 5. 20:48
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok dühös. Hogy lennék? Félre értelmezted az egészet.
2020. nov. 5. 20:49
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Üdv a való világban :)

Most, hogy már megtanultál vezetni, ideje megtanulni a defenzív közlekedést.

2020. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
53%
Majd te is így ki fogsz égni pár év múlva, hidd el.
2020. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Én azt vettem észre, hogy nagyon sokan rosszul tudják a kreszt. Még elsőbbségi szabályokkal sincsenek sokan tisztában. Persze az alap, egyértelmű szabályok 99%-nak megvannak de például olyan finomságok, hogy kanyarodáskor a párhuzamos járdán/bicikliúton haladónak elsőbbsége van, már sokaknál hiányzik.


A másik dolog, amit észrevettem, hogy a táblákat sokan nem veszik észre, még akkor sem, ha csak a vezetésre figyelnek. Amikor telefonoznak, beszélgetnek, cigiznek, kajálnak, akkor még rosszabb ez az arány.

Amiket te leírtál, ott inkább ez lehetett, hogy nem vette észre a tábláját. Amíg emberek vezetik az autókat, addig sajnos gyakori eset lesz az ilyen.

2020. nov. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Én mindig azt mondom, hogy utálok vezetni, pedig ez szó szerint nem igaz. A vezetéssel nincs bajom, az idiótáktól leszek rosszul mindig. Pedig én Svájcban élek, itt alapvetően figyelnek ez emberek, az autósok. Sőt, figyelmesek is, pl. beengednek akkor is, ha nekik van elsőbbségük, de látják, hogy órákat kell várnod, ha valaki nem enged be. De ez néha odáig fajul, hogy akkor is beengednek, ha közel s távol senki más, és így annyira kiszámíthatatlanok az előzékenységük miatt, hogy ez engem idegileg nagyon leterhel.
2020. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

És miből gondolod, hogy te nem hibázol ugyanúgy? :) Azt "nehezebben" veszi észre az ember. Vagy inkább semennyire.

Nem bántásból, de hidd el nekem, hogy 2 hónapos friss ropogós jogsival te is megcsinálod a hülyeséged. Csak lehet nem dudálnak szarrá, mert akik évek, évtizedek óta vezetnek, azok hozzászoktak ahhoz, hogy ilyen a közlekedés

2020. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!